This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Baltic Pipe otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej

Baltic Pipe otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej

Gaz-System podpisał z unijną Agencją Wykonawczą ds. Innowacji i Sieci (INEA) umowę na dofinansowanie prac budowlanych dla Baltic Pipe w ramach instrumentu „Łącząc Europę”. Uroczystość podpisania umowy na wsparcie finansowe, którego maksymalna wysokość wynosi blisko 215 mln euro, odbyła się 15 kwietnia 2019 r. w Brukseli.

W wydarzeniu uczestniczyli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič, komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu i energii Miguel Arias Cañete, dyrektor generalny ds. energii Dominique Ristori oraz prezes GAZ-SYSTEM Tomasz Stępień.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na realizację prac budowlanych zarówno dla gazociągu podmorskiego, łączącego systemy przesyłowe Polski i Danii, jak i na rozbudowę oraz modernizację polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego.

Zdaniem prezesa Gaz-System Tomasza Stępnia uzyskanie kolejnego dofinansowania potwierdza, że Baltic Pipe jest bardzo ważny nie tylko dla Polski, ale także dla całej Unii Europejskiej. – Z punktu widzenia naszego kraju połączenie gazowe między Polską a Danią ma wymiar strategiczny – jest ono potrzebne do dywersyfikacji dostaw. Jednak inwestycja jest korzystna również dla UE, której zależy na zwiększeniu wymiany handlowej i wzroście konkurencyjności europejskiego rynku gazu – podkreślił prezes Stępień.

..."

________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://biznesalert.pl/baltic-pipe-dofinansowanie/?fbclid=IwAR2rnsiuU85tvmak8zW_Fbipg6QY082BmQcFWwdxp43QhyJ1xF8Uuz-GV0w