This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Big Data, blockchain, internet rzeczy, smart city oraz OZE zdominują 2019 r.

Big Data, blockchain, internet rzeczy, smart city oraz OZE zdominują 2019 r.

Big Data, Blockchain, internet rzeczy, smart city oraz OZE – to trendy, które zdominują 2019 rok i nadadzą ton zmianom w dziedzinie produkcji, zarządzania i optymalizacji zużycia energii - mówi Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric w Europie środkowo-wschodniej.

Rok 2018 stał bardzo mocno pod znakiem dyskusji i działań poświęconym rozwiązaniu realnego problemu zmian klimatycznych. Prognozy nie pozostawiają złudzeń. Jesteśmy obecnie w punkcie zwrotnym, jeśli chodzi o ograniczenie globalnego ocieplenia do poziomu mniejszego niż 2 stopnie Celsjusza, który pozwoli nam uniknąć poważnej katastrofy ekologicznej - mówi mówi Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric w Europie środkowo-wschodniej.

Wyzwania z jakimi należy się zmierzyć to fakt, że do 2050 roku populacja miast na całym świecie powiększy się o 2,5 mld , liczba urządzeń podłączonych do sieci wzrośnie o 50 mld w ciągu najbliższych 5 lat , a zapotrzebowanie na energię w przemyśle zwiększy się o przynajmniej 50 proc. w ciągu kolejnych 35 lat . 

Natomiast w Polsce w ubiegłym roku pierwszy raz w historii zapotrzebowanie odbiorców na energię elektryczną przekroczyło 170 TWh . W 2018 roku odnotowano także najwyższy import prądu do naszego kraju. Rozwiązaniem problemu energetycznego, także dla Polski jest zwiększenie efektywności jej wykorzystania, nawet o trzykrotność. Zmiany powinny przebiegać zgodnie z trzema trendami. 

..."

_________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://energetyka.wnp.pl/jacek-lukaszewski-big-data-blockchain-internet-rzeczy-smart-city-oraz-oze-zdominuja-2019-r,340028_1_0_0.html?fbclid=IwAR2Y4z-pKWz7owla2njyXs2SzphtwPBPB37Dpn3hGgC1RnODRZ-zRADHDKI