This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Budimex i Mitsubishi Hitachi zmodernizują Elektrownię Łaziska dla Taurona

Budimex i Mitsubishi Hitachi zmodernizują Elektrownię Łaziska dla Taurona

Konsorcjum Budimeksu oraz Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe podpisało z Tauronem Wytwarzanie kontrakt na modernizację istniejącej instalacji odsiarczania spalin i układu odprowadzania spalin w Elektrowni Łaziska w Łaziskach Górnych (woj. śląskie).

Opracowaliśmy szeroko zakrojony program, którego efektem będzie dostosowanie naszych aktywów wytwórczych do zaostrzonych wymogów środowiskowych - skomentował Filip Grzegorczyk, prezes Taurona.
Podpisana umowa jest pierwszym etapem tego projektu i potwierdza, jak poważnie podchodzimy do kwestii ochrony środowiska, w szczególności jakości powietrza. Modernizacja naszych bloków o mocy 200 MW jest również konieczna, by uczestniczyć od 2021 roku w rynku mocy - dodał.

Zawarta umowa dotyczy modernizacji istniejącej instalacji odsiarczania spalin i układu odprowadzania spalin w Elektrowni Łaziska. Zadanie zrealizuje konsorcjum Budimex oraz Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe, a wartość kontraktu brutto wynosi ponad 58 mln zł.

Zakres prac obejmuje m.in.: likwidację wymiennika GAVO na instalację odsiarczania spalin (IOS); wybudowanie dodatkowego „mokrego” komina do odprowadzenia spalin z absorbera; modernizację absorbera polegającą na zabudowie półki sitowej poprawiającej skuteczność odsiarczania; wykonanie połączenia czopuchów kanałów spalin bloków 9 i 10 z czopuchem kanałów spalin bloków 11 i 12 wraz z zabudową klap szczelnych umożliwiającą dowolną konfigurację pracy bloków na dowolny IOS.

..."

_________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://budownictwo.wnp.pl/budimex-i-mitsubishi-hitachi-zmodernizuja-elektrownie-laziska-dla-taurona,340325_1_0_0.html