This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / COP 24 – Katowice

COP 24 – Katowice

W Katowicach od 3 -14 grudnia 2018 r. odbędzie się forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP 24). Będzie to 24 sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, 14 sesja Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1).
Kiedy 2018-12-03 08:00 do
2018-12-14 15:00
Gdzie Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Po raz trzeci Konferencja organizowana jest w Polsce (Poznań 2008, Warszawa 2013) po raz pierwszy w regionie województwa śląskiego. W wydarzeniu wezmą udział delegaci z 200 państw, reprezentanci środowisk ekologicznych, nauki, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Ocenia się, że w tych dniach Katowice będą gościły  około 28 tysięcy osób .  Jako miejsce wydarzenia wybrano  Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz  Hale Widowiskowo – Sportową "Spodek".

 

logo cop  

 

Konferencja Stron (Conference of the Parties/COP) jest organem Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, której zadaniem jest nadzór nad  procesem wdrażania postanowień konwencji przez poszczególne państwa tj. strony konwencji oraz opracowanie nowych konwencji. Takim postanowieniem był min. Protokół z Kioto  podpisany w 1997 r., który zobowiązuje kraje rozwinięte do ochrony klimatu, a przede wszystkim do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Rozwinięciem idei Protokołu z Kioto było podpisanie w grudniu 2015 r. w Paryżu (COP21) umowy międzynarodowej, która zobowiązuje wszystkie państwa do działania na rzecz ochrony klimatu, tak aby wzrost globalnej temperatury nie przekroczył 2 stopni Celsjusza do końca wieku.

_______________________________________________________________

Więcej na stronie: http://cop24.katowice.eu/pl.htm