This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / COP24: Górnośląsko Zagłębiowska Metropolia wprowadza się do dawnego Muzeum Śląskiego

COP24: Górnośląsko Zagłębiowska Metropolia wprowadza się do dawnego Muzeum Śląskiego

Dawna siedziba Muzeum Śląskiego, na czas trwania szczytu klimatycznego, stanie się miejscem tętniącym życiem. Wprowadzi się do niej Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia. Serce Metropolii bije w Katowicach.

Interaktywna wystawa i mapping, spotkania z Filipem Springerem i Gilem Penalosą, pokazy filmowe i warsztaty ekologiczne dla najmłodszych – to tylko kilka propozycji jakie przygotowała GZM dla mieszkańców i uczestników nadchodzącego szczytu klimatycznego. Metropolia otwiera drzwi dawnej siedziby Muzeum Śląskiego, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego rynku (ul. Korfantego 3). Tam od 1 do 16 grudnia będzie biło jej serce.

W dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego czekać będzie wypełniona atrakcjami strefa otwarta, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-23, natomiast w weekendy w godz. 10-23. W planie m.in. mapping, przedstawiający w formie audiowizualnej bogactwo, potencjał i historię naszego regionu. Kolejną atrakcją będzie interaktywna wystawa prezentująca wizję metropolii przyszłości.

 

..."

__________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://katoobywatel.katowice.eu/aktualnosci/cop24-gornoslasko-zaglebiowska-metropolia-wprowadza-sie-do-dawnego-muzeum-slaskiego/?fbclid=IwAR0Md6a0tUI9D2-i3oORSW4JCzrnOQpvBrBZZb8i8yn2zojaTYhcyCO0ZWk