This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Deklaracja Ministerialna „Lasy dla klimatu” przyjęta

Deklaracja Ministerialna „Lasy dla klimatu” przyjęta

Polska prezydencja COP24 zaprezentowała w środę wieczorem Katowicką Deklarację Ministerialną „Lasy dla Klimatu”. Dokument wzywa państwa do wspólnych działań na rzecz wykorzystania lasów do równoważenia emisji CO2.

Deklaracja stanowi trzecią już inicjatywę polskiej prezydencji na COP24, zaraz po deklaracjach dotyczących elektromobilności i sprawiedliwej transformacji. Przedstawiony dokument(1) wzywa do podjęcia wspólnych działań na rzecz wykorzystania lasów w celu zrównoważenia emisji CO2. Podczas wydarzenia podkreślano, że „lasy to istotny element rozwiązania globalnego problemu, jakim są postępujące zmiany klimatu”.

- Częścią rozwiązania powinny być lasy, jak pokazuje specjalny raport IPCC, pochłanianie i przechowywanie dwutlenku węgla jest częścią wszystkich ścieżek do osiągnięcia celu 1,5 st. C – mówił podczas wydarzenia minister środowiska Henryk Kowalczyk. W swoim wystąpieniu podkreślał skalę problemu wylesiania. - Wylesianie i pożary odpowiadają za ponad 11 proc. światowych emisji CO2. Musimy pilnie podjąć działania na rzecz globalnego ograniczenia wylesiania i degradacji lasów – apelował.

..."

__________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Deklaracja-Ministerialna-Lasy-dla-klimatu-przyjeta-5938.html?fbclid=IwAR2oXSgJA-Z01DQxziGUz2UBiQFkc3bILnrHKJZTSXhLK8oazcIWFRvbAUo