This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej w Katowicach

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej w Katowicach

Kiedy 2010-10-11 11:00 do
2010-10-17 17:00
Gdzie Katowice, wybrane lokalizacje na terenie Miasta
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

 katowice_logoTDL_lgog

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej jest doroczną imprezą skierowaną do obywateli, organizowaną jednocześnie w 47 krajach członkowskich Rady Europy. Jej celem jest promowanie idei samorządności lokalnej i aktywnego udziału mieszkańców w sprawach istotnych dla demokratycznych społeczności w Europie.

W roku 2010 Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej będzie się opierał na działaniach podejmowanych pod wspólnym tytułem: „Wpływ zrównoważonych samorządów lokalnych na zmiany klimatyczne”. Tematy wiodące to:

  • Transport i mobilność 
  • Gospodarka odpadami
  • Użytkowanie energii odnawialnych
  • Oszczędność źródeł wody
  • Ochrona różnorodności biologicznej

W Katowicach przygotowano szereg interesujących propozycji mających na celu zapoznanie mieszkańców z działaniami samorządu w tej dziedzinie. Będą to przede wszystkim akcje ekologiczne i konkursy wśród dzieci i młodzieży przygotowane przez Miejskie Domy Kultury,  szkoły i przedszkola.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zaprezentuje w dniu 11 października  na  parkingu przy ul. Brynicy w Katowicach–Szopienicach sprzęt do segregacji odpadów.

W dniach 13, 15 i 16 października przewidziano Dni Otwarte nowoczesnej oczyszczalni ścieków GIGABLOK przy ul. Obrońców Westerplatte 89. Grupy zorganizowane ze szkół oraz osoby indywidualne zachęcamy do uzgodnienia terminu – telefon kontaktowy 32/788 26 61; 788 26 62.

12 października w godz. 16.30-19.00 będzie można zwiedzić innowacyjny budynek Eurocentrum przy ul.Ligockiej 103, w którym  wykorzystywane są odnawialne źródła energii i uczestniczyć w konferencji pt. „Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?” połączonej z prezentacją urządzeń zmniejszających zużycie energii w budynkach mieszkalnych.

W ramach Tygodnia Demokracji Lokalnej odbędzie się również czat internetowy z Prezydentem Miasta Katowice.

TDL_PLAKT

Szczegółowy program znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.katowice.eu/artykuly/2983,269,europejski-tydzien-demokracji-lokalnej-w-katowicach.htm