This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Europejskie metropolie przechodzą na elektromobilność

Europejskie metropolie przechodzą na elektromobilność

E.ON, międzynarodowy dostawca energii, wnosi komponent elektromobilności do różnych konsorcjów w ramach unijnego projektu finansowania Meister z programu “Horyzont 2020”. Elektromobilność odegra ważną rolę między innymi w strategicznej inwestycji mieszkaniowej w Berlinie.

Celem unijnego projektu Meister jest obniżenie kosztów dzięki inteligentnej infrastrukturze ładowania i ułatwienie dostępu do punktów ładowania dla klientów. W tym celu opracowane zostaną platformy i usługi upraszczające korzystanie z mobilności elektrycznej i optymalizujące dostawy energii do pojazdów. Fundusze UE dla partnerów projektu z Berlina wynoszą około 2,1 miliona euro.

Konsorcjum berlińskie uruchomiło obecnie państwowy koncept budowy mieszkań “Waterkant Berlin” – pilotażowy projekt na brzegu Oberhavel w dzielnicy Spandau, który do 2024 r. będzie składał się z około 2500 mieszkań. Temat mobilności odegrał kluczową rolę od samego początku. Najemcy otrzymują innowacyjne oferty mobilności, takie jak dzielenie e-samochodów z najłatwiejszym dostępem do stacji ładowania.

Projekt Meister wspiera Wydział Senatu Berlina ds. Środowiska, Transportu i Ochrony Klimatu skupiająca głównych graczy. E.ON opracowuje inteligentną infrastrukturę ładowania, która będzie również wykorzystywana w Göteborgu i Maladze. Jako partner przemysłowy firma wspiera inteligentne połączenie między stacjami ładowania, a siecią energetyczną z platformą elektromobilności E.ON Drive.

..."

____________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://swiatoze.pl/europejskie-metropolie-przechodza-na-elektromobilnosc/?fbclid=IwAR0MvWduMzk7Q8NCHYAoX6cLJG1SbxJUduDJn4jk7TME32x8BEhM8dzBAcA