This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Globalny system magazynowania energii – 15 GW! 2018 rokiem przełomowym!

Globalny system magazynowania energii – 15 GW! 2018 rokiem przełomowym!

Rok 2018 był rokiem przełomowym dla rynku magazynowania energii. Rynek magazynowania energii jest rynkiem specyficznym i na pierwszy rzut oka, mało kto zdaje sobie sprawę o jego złożoności i zależności od wielu czynników. Czynniki takie jak struktura rynku energii elektrycznej, stawki detaliczne i wdrożenie energii odnawialnej spowodowały, że rynki magazynowania energii nabierają unikatowych kształtów w różnych krajach.

Na przykład w niektórych krajach odnotowano znaczny wzrost wdrożeń rozwiązań magazynujących energię na skalę przemysłową, ale niewielką lub zerową aktywność po stronie indywidualnych gospodarstw domowych. Alternatywnie, inne kraje i regiony odnotowały rosnącą popularność systemów magazynowania energii przez klientów indywidualnych, ale znacznie mniejszy popyt na projekty dla przemysłu na dużą skalę.

W ubiegłym roku, projekty magazynowania energii na dużą skalę ( nazywane w branży projektami FTM, czyli Front of The Meter), odnotowały szybki wzrost. Wzrost ten był podyktowany znaczną aktywnością w Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Chinach, których łączna pojemność magazynów oddanych do użytku w 2018 roku stanowiła 78 % zasobów globalnych.

2018 – rok rozwoju stacjonarnego magazynowania energii w akumulatorach

Ogólny rynek stacjonarnego magazynowania energii w akumulatorach w 2018 roku odznaczył się znacznym rozwojem, co najlepiej przedstawia wzrost projektów o 83 % w stosunku do roku 2017. Opóźnienia w realizacji projektów w 2017 roku, spowodowały, że pierwszy kwartał 2018 roku osiągnął rekordowy poziom ponad 850 MW!

..."

_______________________________________________________________

Więcej na stronie: https://globenergia.pl/globalny-system-magazynowania-energii-15-gw-2018-rokiem-przelomowym/?fbclid=IwAR1f9QohjHnG_nymVVupk6IfjTlzs5MIEN9yvNuef4q1eyBvA1SLUIw1ru0