This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Grupa Azoty i Tauron kontynuują projekt zgazowania węgla

Grupa Azoty i Tauron kontynuują projekt zgazowania węgla

Grupa Azoty i Tauron kontynuują prace nad projektem zgazowania węgla na potrzeby produkcji amoniaku i metanolu – pisze piątkowy „Puls Biznesu”.

Gazeta przypomina, że list intencyjny w sprawie realizacji tego projektu wiosną 2017 r. podpisały Grupa Azoty i Tauron.

 W ubiegłym roku zakończyła się tzw. faza preFEED (tzw. preliminary front end engineering design) projektu, w zakresie której przeprowadzono wstępną preselekcję i ocenę kilkunastu technologii, które można wykorzystać.

„Z uwagi na złożoność procesu technologicznego, który składa się z trzech etapów, konieczne było ocenienie trzech niezależnych, ale powiązanych technologicznie licencji pochodzących od różnych podmiotów, liderów w danej branży” – napisało cytowane przez „Puls Biznesu” biuro komunikacji Grupa Azoty.

Efektem tych działań było wskazanie dwóch optymalnych – najlepsze pod względem parametrów technologicznych i ekonomicznych – wariantów dla każdego z trzech etapów procesu. Rezultaty dalszych prac nad projektem mają być znane w ciągu najbliższych 17-24 miesięcy. Wkrótce ma zostać również powołana spółka celowa, która poprowadzi projekt – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

..."

_____________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://biznesalert.pl/grupa-azoty-tauron-zgazowanie-wegla-energetyka/