This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / II Europejski Kongres Gospodarczy - zmiana terminu

II Europejski Kongres Gospodarczy - zmiana terminu

Kiedy 2010-04-14 11:00 do
2010-04-16 17:00
Gdzie wytypowane obiekty na terenie miasta Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Szanowni Państwo!


W związku z tragedią, która boleśnie dotknęła cały naród, Europejski Kongres Gospodarczy 2010 (EEC) zostanie zorganizowany w innym terminie.
Wobec bezmiaru dramatu, zarówno w wymiarze ludzkim, jak i Państwa Polskiego, a także z szacunku do czasu, w którym wszystkim Polakom będzie towarzyszyć żal po stracie tak wielu znakomitych rodaków - osób ważnych dla Rzeczpospolitej, organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego podjęli decyzję o przełożeniu tego wydarzenia.
Europejski Kongres Gospodarczy 2010 odbędzie się w terminie pozwalającym na ponowne przygotowanie wydarzenia o tak dużej skali. Wstępna data Kongresu to czerwiec 2010. O dokładnym terminie EEC poinformujemy Państwa w przeciągu tygodnia.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego,
Wojciech Kuśpik
Prezes Zarządu PTWP,
inicjator EEC

_____________________________________________________________________________________

Grupa PTWP zaprasza do udziału w II Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbędzie się 14-16 kwietnia 2010 r. w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy 2009, zgodnie z założeniem, stał się jedną z największych imprez biznesowych organizowanych w Europie Środkowej. Kongres zgromadził ponad 3000 gości z Polski, Europy i świata. Katowice przez trzy dni były stolicą europejskiej gospodarki.

Tematyka tegorocznej edycji Kongresu obejmuje analizę najważniejszych problemów globalnej gospodarki, a w szczególności ekonomiczne i cywilizacyjne wyzwania stojące przed Europą i Polską. Nowy ład instytucjonalny i polityczny, priorytety polityki gospodarczej Unii Europejskiej to tematy otwierające obrady. O zagadnieniach walki ze zmianami klimatycznymi uczestnicy Kongresu będą dyskutować w aspekcie ich wpływu na konkurencyjność gospodarki i rozwój technologiczny.

eec_logo2

Wśród licznych ścieżek tematycznych trzeba też wskazać na: kwestię innowacyjności i współpracy nauki z przemysłem, tworzenie nowoczesnej infrastruktury transportowej, finansowanie inwestycji. W programie nie zabraknie tematów społeczno-gospodarczych, takich jak: prorozwojowa rola samorządów, atrakcyjność inwestycyjna regionów czy funkcjonowanie metropolii europejskich.

Jedną ze ścieżek tematycznych Kongresu będzie „Energetyka”, w której poruszone zostaną m .in następujące tematyki:
- Walka ze zmianami klimatycznymi,
- Inwestycje zapewniające bezpieczeństwo energetyczne,
- Strategia polskiego rządu dla sektora paliwowo-energetycznego,
- Innowacyjność w obronie klimatu,
- Energetyka – rynek energii elektrycznej,
- Energetyka – odnawialne źródła energii,
- Przyszłość przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej w Europie,


Sprawy energetyczne będą także poruszane przy ścieżce tematycznej „Polityka regionalna, samorząd i gospodarka”, w której zaprezentowane zostaną kwestie efektywnego zarządzania energią na poziomie regionów, pakietu klimatycznego oraz problemu niskiej emisji.


Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.eec2010.eu/