This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / IV Dni Energii Miasta Katowice

IV Dni Energii Miasta Katowice

Jak dbać o klimat jednocześnie oszczędzając? Ile energii daje nam słońce? Dlaczego warto zwrócić uwagę na transport publiczny? W sobotę 22 września warto wziąć udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice. Przygotowano ciekawe warsztaty, konkursy i pokazy. Spotykajmy się o godzinie 11.00 na katowickim Rynku.
Kiedy 2018-09-21 09:00 do
2018-09-22 17:00
Gdzie Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Takich Dni Energii jeszcze nie było. W tym roku czeka nas podwójna liczba atrakcji. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś ciekawego.  – Tegoroczne Dni Energii łączą się z finałem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i odbywają się 22 września, czyli w Dzień bez samochodu. Odwiedzajmy zatem katowicki rynek, aby przekonać się ile każdy z nas, w prosty sposób, może zrobić dla środowiska naturalnego. Zachęcam żeby dotrzeć na miejsce wykorzystując ekologiczne formy mobilności, takie jak transport publiczny czy rower, albo też dzieląc się swoją przestrzenią w samochodzie – zaprasza Barbara Lampart, Naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice.

 

PLAKAT IVDEMK.jpg 

 

W tym roku do udziału w Dniach Energii zachęca także Maciej Orłoś. Popularny prezenter, wspólnie z dr Katarzyną Michniewską, zapyta nas „DO YOU KYOTO? Czy robisz coś dobrego dla środowiska?” – tak zatytułowane jest ich wystąpienie poświęcone problematyce smogu, spalania odpadów, segregacji śmieci, koncepcji zero waste oraz gospodarce w obiegu zamkniętym.

Od godziny 11.00 do 17.00 swoją ofertę zaprezentują również przedsiębiorstwa energetyczne działające w Katowicach. Uczestnicy będą mogli także dowiedzieć się co charakteryzuje paliwa dobrej jakości, a także poznać zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych.

 

Program strona 1 >>> POBIERZ <<<

Program strona 2 >>> POBIERZ <<<