This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Jest umowa na część rur dla Gazociągu Polska-Litwa

Jest umowa na część rur dla Gazociągu Polska-Litwa

Konsorcjum Izostalu i Stalprofilu podpisało umowę częściową z Gaz-Systemem na dostarczenie rur stalowych dla gazociągu Polska-Litwa, podały spółki. Wartość umowy częściowej to 65,36 mln zł netto (80,39 mln zł brutto).
„Umowa częściowa realizowana będzie w ramach zawartej umowy ramowej z 17 kwietnia 2015 roku. Przedmiotem umowy częściowej jest wyprodukowanie, sprzedaż i dostawa izolowanych zewnętrznie i malowanych wewnętrznie rur stalowych dla zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gaz-System – gazociąg DN 700 Polska – Litwa o długości około 72 km” – czytamy w komunikacie.

 

Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy częściowej w terminie od 1 stycznia 2020 roku do 31 lipca 2020 roku.

Połączenie transgraniczne z Litwą ma mieć długość ok. 508 km, z czego 343 km po stronie polskiej. Budowa gazociągu w Polsce została podzielona na dwa odcinki: północny relacji ZZU Rudka-Skroda – granica polsko-litewska (185 km) i południowy relacji Tłocznia Hołowczyce – ZZU Rudka-Skroda (ok. 158 km). Zakończenie budowy obu odcinków planowane jest na koniec 2021 roku.

 

Celem projektu jest budowa nowego transgranicznego gazociągu, który połączy systemy przesyłowe gazu ziemnego Polski i Litwy. Stronami projektu są Gaz-System oraz AB Amber Grid – operator litewskiego systemu przesyłowego.

..."

__________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://biznesalert.pl/rury-gazociag-polska-litwa-energetyka-gaz/?fbclid=IwAR3RVvtaAXdXTVVzZRnXguGCavNDTsNsQYDjT80LlqZV_16IKT4Of-rC8Pg