This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / KE wesprze technologie niskoemisyjne programem o wartości 10 mld euro

KE wesprze technologie niskoemisyjne programem o wartości 10 mld euro

Komisja Europejska ogłosiła we wtorek program inwestycyjny o wartości ponad 10 miliardów euro na innowacyjne technologie niskoemisyjne. Pierwsze zaproszenia do składania wniosków o dofinansowanie mają zostać uruchomione w przyszłym roku.

W listopadzie ubiegłego roku Komisja Europejska przyjęła strategiczną, długoterminową wizję do 2050 r., która zakłada pójście droga w kierunku neutralności klimatycznej, przy zachowaniu konkurencyjności. Jak podkreśla KE, realizacja tej strategii wymaga między innymi dalszego zwiększenia innowacyjności w sektorach energetycznym, budowlanym, transportowym, przemysłowym i rolniczym, a w realizacji tych celów na pomóc program inwestycyjny o wartości ponad 10 mld euro na technologie niskoemisyjne.

„Niecałe trzy miesiące po przyjęciu naszej strategicznej wizji Europy neutralnej dla klimatu do 2050 r., zmieniamy zapowiedzi w czyny” – powiedział unijny komisarz ds. działań na rzecz klimatu i energii Miguel Arias Cañete. Pokreślił on przy tym, że celem jest budowanie nowoczesnej, konkurencyjnej i sprawiedliwej społecznie gospodarki dla wszystkich Europejczyków. Jednocześnie zaznaczył, że aby tak się stało, trzeba wdrażać czyste innowacyjne technologie na skalę przemysłową.

..."

___________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://biznesalert.pl/komisja-europejska-technologie-niskoemisyjne/?fbclid=IwAR10v5mwnE6-ayAjt2-Yliy52HQ_iopJjRp3ALKAMAvjesVUX5hwuXvEW3k