This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Kiedy rozszerzenie ulg podatkowych na nowo budowane domy?

Kiedy rozszerzenie ulg podatkowych na nowo budowane domy?

Intelektualne „wirusowanie” administracji państwowej – tak podsumował Piotr Woźny działanie Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej. Chodzi konkretnie o inspiracje płynące z kampanii „Dom bez rachunków”.

Wspomniane „wirusowanie” polega na pokazywaniu zupełnie nowych możliwości, wskazywaniu pożądanego kierunku rozwoju branż budownictwa i OZE. Chodzi o zbilansowanie kosztów energii elektrycznej, ale i cieplnej.

Dla kogo ta propozycja?

„Dom bez rachunków” jest koncepcją przygotowaną dla nowo budowanych domów jednorodzinnych. Rocznie powstaje ich w Polsce ok. 70-80 tys., więc z punktu widzenia walki ze smogiem ma znaczenie, jakie źródło energii i ciepła zostanie tam zamontowane. Jeśli będzie to pompa ciepła połączona z panelami fotowoltaicznymi, to efekt środowiskowy, ale i ekonomiczny jest gwarantowany. Paweł Lachman, prezes PORT PC i przedstawiciel z ramienia Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE – siedmiu stowarzyszeń branżowych), zwrócił uwagę, że proponowane rozwiązania technologiczne wyprzedzają swój czas i już teraz spełniają standardy energetyczne budynków przewidziane na rok 2021. Zauważył jednak, że bez wsparcia rządu trudno będzie uzyskać pożądany efekt. Ulga termomoderniazacyjna w swym obecnym kształcie nie obejmuje nowo budowanych budynków, co jest dużym hamulcem. Branża potrzebuje pozytywnego impulsu. Ulga nie musi być duża (choć im wyższa, tym oczywiście lepiej), ale chodzi o efekt mentalny.

..."

_______________________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/ulgi-podatkowe-nowobudowane-domy-termomodernizacja-OZE-7130.html?fbclid=IwAR0v-TVxgaUwQ8L6YtBn4HbOwakmGDcXtsovXUiNAD-bXeE5jN0rlAUoTpU