This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację

Do końca 2019 roku 21 miejskich budynków czeka termomodernizacja warta 44,5 mln zł. Inwestycja zostanie wsparta przez fundusze unijne kwotą prawie 22,2 mln zł. 10 maja poinformował o tym Zarząd Województwa Śląskiego.

Termomodernizacja to część kompleksowych działań, które są wyrazem troski miasta o środowisko i czyste powietrze. – W walce o czyste powietrze najbardziej efektywne są działania, które są prowadzone przez cały rok w wielu różnych sferach. Dlatego pozyskanie ponad 22 mln zł na termomodernizację 21 miejskich budynków doskonale wpisuje się w inne nasze działania, takie jak wymiana kotłów węglowych,  inwestowanie kilkuset milionów złotych w komunikację publiczną czy też spotkania edukacyjne  – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Teraz czas na kolejne inwestycje. Zarząd Województwa Śląskiego wybrał zadania, które uzyskają dofinansowanie z funduszy unijnych. Na liście projektów wybranych do dofinansowania znalazło się aż pięć projektów miasta Katowice: „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w mieście Katowice – I, II, IV oraz VII etap", a także  „Termomodernizacja wraz z przyłączeniem do sieci ciepłowniczej Miejskiego Domu Kultury Szopienice-Giszowiec przy ul. Obrońców Westerplatte 10 w Katowicach".

Celem tych inwestycji jest ograniczenie strat ciepła i efektywne wykorzystanie energii cieplnej.

..."

______________________________________________________________

więcej informacji na: http://www.katowice.eu/miasto/aktualnosci?ItemID=2997&ListID=%7bD5DEA5D0-1093-414A-AB2A-4A83B293CB9E%7d