This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Mieszkańcy Katowic mogą teraz testować elektryczne samochody. Renault ZOE dostępny do końca stycznia

Mieszkańcy Katowic mogą teraz testować elektryczne samochody. Renault ZOE dostępny do końca stycznia

Mieszkańcy Katowic mogą przetestować elektryczne samochody Renault ZOE, które dołączyły do floty Traficara. Samochody pojawiły się w naszym mieście w ramach Roadshow ZOE, który potrwa do 30 stycznia.

Wspólny projekt Traficara i Renault obejmuje sześć aglomeracji. Do tej pory elektryczne samochody odwiedziły Kraków, Warszawę, Trójmiasto, Poznań oraz Wrocław. Do 30 stycznia auta Renault ZOE w ramach usługi Traficar dostępne będą na Śląsku.

W projekcie Roadshow ZOE Traficar udostępnia zupełnie nowy rodzaj pojazdu. Renault ZOE jest jednym z liderów sprzedaży pojazdów elektrycznych w Europie i może pochwalić się też największym zasięgiem w swojej klasie – do 300 km na jednym ładowaniu. ZOE to również bardzo wygodny i pojemny samochód do poruszania się po mieście. Elektryczny, dynamiczny silnik nie wymaga zmiany biegów. System multimedialny R-LINK Evolution z nawigacją ułatwi dotarcie do celu. Auto jest wyposażone w opatentowany przez Renault inteligentny, adaptacyjny układ ładowania Cameleon™, który pozwala na ładowanie akumulatora trakcyjnego ZOE z terminali o różnej mocy.

– Cieszymy się, że dotarliśmy z projektem do Katowic, i że mieszkańcy mają okazję sprawdzić zalety poruszania się po mieście w pełni elektrycznymi samochodami – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar. – W miastach, w których projekt był wcześniej dostępny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że w Katowicach usługa również spotka się z tak pozytywnym odbiorem – dodaje.

 

..."

______________________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://www.infokatowice.pl/2019/01/17/mieszkancy-katowic-moga-teraz-testowac-elektryczne-samochody-renault-zoe-dostepny-do-konca-stycznia/