This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Mieszkańcy woj. śląskiego chcą zakazu montażu kotłów węglowych!

Mieszkańcy woj. śląskiego chcą zakazu montażu kotłów węglowych!

Działania antysmogowe trwają w całej Polsce. Poza programami ogólnokrajowymi, każde z województw ma swoje plany jak polepszyć jakość powietrza.

Uchwały antysmogowe, zakaz spalania paliw stałych, wymogi dla pojazdów z silnikami spalinowymi oraz notorycznie przekraczane normy zawartości pyłów w powietrzu. To ostatnie lata walki ze smogiem i rzeczywistość w jakiej przychodzi nam, Polakom żyć i pracować. I chociaż kolejne obostrzenia i zakazy powodują spore zamieszanie, są województwa, w których mieszkańcy bardzo dobrze wiedzą, że to może być dobra metoda i sposób na lepsze życie.

Mowa tu o mieszkańcach województwa śląskiego, którzy zostali poddani badaniu sondażowemu. Według badania przeprowadzonego przez Agencję Badawczą Biostat, około 85% mieszkańców województwa śląskiego, jest zdania, że w nowych budynkach powinien być zakaz ogrzewania węglowego.

Prawie połowa z tych 85% uważa, że takie zakaz jest słuszny, jeśli będzie zapewniony dostęp do sieci gazowej lub ciepłowniczej. Zaledwie co szósty mieszkaniec sprzeciwia się temu pomysłowi.

 

..."

____________________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://globenergia.pl/mieszkancy-woj-slaskiego-chca-zakazu-instalacji-kotlow-weglowych/