This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Niedaleko Rzeszowa powstanie fabryka szkła fotowoltaicznego!

Niedaleko Rzeszowa powstanie fabryka szkła fotowoltaicznego!

W Zaczeniu k. Rzeszowa produkowane będzie innowacyjne, transparentne szkło fotowoltaiczne, z wykorzystaniem kropek kwantowych.

ML System, spółka technologiczna zajmująca się fotowoltaiką zintegrowaną z budynkami (BIPV), podpisała z firmą Skawald umowę o wartości 10,2 mln zł na generalne wykonawstwo nowej hali.
Budowa nowej hali jest częścią realizacji projektu Quantum Glass, na który spółka pozyskała kapitał podczas ubiegłorocznego IPO.

Nowa fabryka szkła fotowoltaicznego

Celem projektu Quantum Glass jest wdrożenie do seryjnej produkcji innowacyjnego, transparentnego szkła fotowoltaicznego, z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Jak twierdzi prezes ML System, Dawid Cycoń, dzięki temu rozwiązaniu zrewolucjonizowany zostanie nie tylko rynek BIPV, ale również szkła budowlanego, którego szacunkowa wartość w Polsce wynosi 24 mld zł.

Skawald w ramach umowy do 30 listopada 2019 r. wybuduje w Zaczerniu, koło Rzeszowa, nową halę z budynkiem administracyjno-socjalnym o łącznej powierzchni ponad 3,6 tys. m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz zagospodarowaniem terenu.

..."

________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://globenergia.pl/niedaleko-rzeszowa-powstanie-fabryka-szkla-fotowoltaicznego/?fbclid=IwAR0f-_NRqDxsFUlXff6H-tMJAmr_vapiPrWw0aagMZ9tcI4oT3Fv3djDdis