This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Parkiet: Polska nie przedłuży kontraktu na przesył gazu z Rosji przez Gazociąg Jamalski

Parkiet: Polska nie przedłuży kontraktu na przesył gazu z Rosji przez Gazociąg Jamalski

Wiele wskazuje na to, że gazociąg Nord Stream 2 nie zacznie w tym roku przesyłać gazu, a to pokrzyżuje plany Rosjan odnośnie tranzytu błękitnego paliwa na zachód Europy – zwraca uwagę „Parkiet”.

Rosjan odnośnie tranzytu błękitnego paliwa na zachód Europy – zwraca uwagę „Parkiet”.

Gazeta giełdy odnotowuje, że z końcem roku kończy się umowa Gazpromu na tranzyt gazu ziemnego przez Ukrainę, a 17 maja 2020 r. przestanie obowiązywać kontrakt na przesył błękitnego paliwa polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego. Jednocześnie „Parkiet” zaznacza, że dotychczasowe plany Gazpromu zastąpienia obu dróg tranzytu rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej budowanym gazociągiem Nord Stream 2 raczej spalą na panewce.

Dziennik przypomina, że Rosjanie chcieli ukończyć Nord Stream 2 przed końcem br., ale ze względu na twardą postawę Danii są zmuszeni do zmiany trasy gazociągu, a to wymaga załatwienia całego szeregu formalności, które w połączeniu z uwarunkowaniami technicznymi realizacji tego typu inwestycji na Bałtyku, sprawią że gazociąg zacznie działać najwcześniej w przyszłym roku.

..."

______________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://biznesalert.pl/parkiet-polska-nie-przedluzy-kontraktu-na-przesyl-gazu-z-rosji-przez-gazociag-jamalski/?fbclid=IwAR0agXNtvtYbjhe1np6o2rfZsZqZ56tIi0IM4VxlyzJH3Fl-BQupoMx_DAY