This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Pierwszy autobus elektryczny w Katowicach. Łącznie będzie 10 ekologicznych pojazdów

Pierwszy autobus elektryczny w Katowicach. Łącznie będzie 10 ekologicznych pojazdów

Na zakup 10 autobusów elektrycznych marki Solaris przeznaczono 21,65 mln zł, w tym dofinansowanie wynosi 18,4 mln zł. Pierwszy z nich wyruszył w trasę w czwartek 31 stycznia.

Inwestycja jest realizowana w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, unijnego programu ukierunkowanego na zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Program ten jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Komfortowe i ekologiczne

Autobusy elektryczne idealnie nadają się do wykorzystania w centrach miast i wszędzie tam gdzie prędkość komunikacyjna jest niewielka ze względu na trudne warunki drogowe. Dlatego pierwszy pojazd będzie obsługiwał linię autobusową nr 910 po centrum Katowic, a dwa kolejne już w lutym będą jeździć na liniach prowadzących głównie po Katowicach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

 

..."

________________________________________________________

Więcej na stronie: https://portalkomunalny.pl/pierwszy-autobus-elektryczny-w-katowicach-lacznie-bedzie-10-ekologicznych-pojazdow-387465/