This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Polenergia liczy na lądowe i morskie farmy wiatrowe oraz fotowoltaikę

Polenergia liczy na lądowe i morskie farmy wiatrowe oraz fotowoltaikę

Polenergia planuje kolejne inwestycje w odnawialne źródła energii. Grupa posiada projekty morskich farm wiatrowych o mocy 3 tys MW, planuje budowę lądowych farm wiatrowych o mocy 199 MW oraz instalacji fotowoltaicznych o mocy 46 MW.

Strategiczne projekty Polenergii związane z budową farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim otrzymały dodatkowe warunki przyłączeniowe. Oznacza to możliwość zwiększenia łącznej mocy farm rozwijanych przez spółki MFW Bałtyk II, MFW Bałtyk III oraz Polenergia Bałtyk I, do 3000 MW.

Zgodnie z nowym harmonogramem prac, pierwsza dostawa energii elektrycznej z morskiej farmy wiatrowej może nastąpić w 2025 roku - prognozuje Polenergia.  
Termin rozpoczęcia budowy morskich farm uzależniony jest jednak od wejścia w życie stosownego systemu regulacyjnego. 
Polenergia kontynuuje prace, których celem jest też budowa lądowych fam wiatrowych o mocy 199 MW w oparciu o przychody z rynku energii lub kontrakty długoterminowe. Nie wyklucza też udziału tych projektów w ewentualnej aukcji dla farm wiatrowych w 2019 roku. 

..."

_____________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://energetyka.wnp.pl/polenergia-liczy-na-ladowe-i-morskie-farmy-wiatrowe-oraz-fotowoltaike,341052_1_0_0.html?fbclid=IwAR0nIZeTOCRt5_NatrvCXEMX7nlA-328uF6-CHjVosy73XvNB4eNrB1uewc