This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Rada Europejska rozmawiała o klimacie. Morawiecki: Głos Polski został uwzględniony

Rada Europejska rozmawiała o klimacie. Morawiecki: Głos Polski został uwzględniony

Podczas wiosennego szczytu Rada Europejska omawiała podjęte i planowane wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi i długoterminowej strategii energetycznej. Kraje UE mają powrócić do dyskusji na ten temat w czerwcu tego roku na kolejnym szczycie.

Strategia klimatyczna, nad którą pracuje UE, ma wyznaczać nowe cele redukcji gazów cieplarnianych i zdecyduje o tym, jaki będzie kształt unijnej polityki w tym zakresie na najbliższe dekady. Jeden ze scenariuszy przedstawionych przez Komisję Europejską zakłada, że unijna gospodarka będzie neutralna pod względem emisji CO2 (będzie tyle samo pochłaniała, co emituje) do 2050 roku. To ambitny plan, który może nieść ze sobą spore koszty, dlatego Polska stara się o to, by ostateczne zapisy uwzględniały jej sytuację.

Wśród konkluzji przedstawionych po zakończeniu Szczytu podkreślono ponownie potrzebę dotrzymania zobowiązania dotyczącego respektowania porozumienia paryskiego i uznano potrzebę przyspieszenia globalnych wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w świetle najnowszych badań. Wspominano o opracowaniu Międzyrządowego Panelu ds. Zmiany Klimatu.  Raport ten podkreśla, że zatrzymanie globalnego ocieplenia na poziomie 1,5°C będzie wymagać szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

..."

________________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://biznesalert.pl/rada-europejska-polityka-klimatyczna-polska-morawiecki/?fbclid=IwAR2-L0PvGmVtbMNFeZRrLhpo2_5WHCo1AoNMPNBquexBZg4SXEsNwehruz4