This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Rząd chce określić standardy emisyjne dla kotłów węglowych

Rząd chce określić standardy emisyjne dla kotłów węglowych

Określenie standardów emisyjnych dla kotłów oraz jakości paliw, jakie można sprzedawać na rynku - ma zdaniem pełnomocnika rządu ds. polityki klimatycznej Pawła Sałka pomóc w walce z zanieczyszczeniami w Polsce. W jego opinii system wsparcia walki z niską emisją będzie utrzymany.

Pełnomocnik i wiceminister środowiska zapewnił w rozmowie z dziennikarzami, że kwestia ochrony powietrza w naszym kraju jest jednym z priorytetów resortu.

Sałek wyjaśnił, że ministerstwo będzie chciało wprowadzić standardy emisyjne dla domowych kotłów, a także określić normy jakości paliw dostępnych na rynku. W ostatnim przypadku chodzi przede wszystkim o węgiel.

Wiceminister dodał, że przy okazji wprowadzania standardów emisyjnych dla pieców, resort chce też "rozruszać polski biznes".

"Wnioskujemy o to, żeby wprowadzić standardy emisyjne dla kotłów domowych, tak, by producenci polscy, którzy mają możliwości technologiczne i inżynierskie mogli produkować wysokosprawne kotły, kotły wysokiej jakości, które będą spełniały normy emisyjne UE. Skoro polska myśl techniczna jest na takim (wysokim - PAP) poziomie jednocześnie może to uruchomić cały sektor związany z polskim biznesem. Drugą bardzo ważna rzeczą jest rozporządzenie dot. standardów jakości paliw" - powiedział.

Pełnomocnik zwrócił uwagę, że wprowadzenie odpowiednich standardów dla kotłów miałoby ukrócić spalanie w nich odpadów komunalnych, które obok złej jakości węgla np. miałów węglowych, powodują zanieczyszczenia powietrza. Jego zdaniem połączenie dwóch elementów, czyli standardów dla kotłów oraz jakości dla paliw pozwoli skuteczniej walczyć z niską emisją.

...

______________________________________________________________

więcej informacji na stronie: http://www.wnp.pl/wiadomosci/272041.html