This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Skanska i Saule Technologies testują w Warszawie ogniwa perowskitowe

Skanska i Saule Technologies testują w Warszawie ogniwa perowskitowe

Skanska i Saule Technologies ogłosiły w czwartek rozpoczęcie testów ogniw fotowoltaicznych z perowskitu. Technologia ta, zastępując tradycyjne źródła energii, może pomóc w osiągnięciu celów wyznaczonych przez porozumienie paryskie – podkreśliły firmy.
Spółka biurowa Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła testowanie ogniw perowskitowych na fasadzie biurowca Spark w Warszawie. Wykorzystanie tej technologii w celu uzyskania budynków zeroenergetycznych wiążę się z przyjętą przez dewelopera strategią zrównoważonego budownictwa. Powierzchnia testowanego ogniwa słonecznego, na który składają się 52 moduły fotowoltaiczne, wynosi 1,3m na 0,9m. 
Perowskity to minerały o krystalicznej strukturze, a wykonane z nich ogniwa wydajnością dorównują obecnie ogniwom krzemowym. Panele fotowoltaiczne z perowskitu są elastyczne, bardzo cienkie, lekkie i półprzejrzyste, a przy tym zachowują wysoką wydajność w produkcji energii, nawet jeśli promienie słońca nie padają na nie pod optymalnym kątem. Oznacza to, że mogą wydajnie działać na każdej powierzchni, dzięki czemu ich zastosowanie nie jest ograniczone wyłącznie do wykorzystania na dachu budynku. 


..."
______________________________________________________________________________