This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Smart automaty, w których można wymienić pustą butelkę na bilet

Smart automaty, w których można wymienić pustą butelkę na bilet

Specjalne automaty, w których można wymieniać puste butelki i puszki na bilety komunikacji miejskiej zostały uznane przez Światowe Forum Ekonomiczne (The World Economic Forum) za jedno z pięciu najbardziej inspirujących przedsięwzięć 2018 r. Rozwiązanie jak dotąd zostało zastosowane w Pekinie, Stambule i Sydney.

Pomysł doskonale wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego (przykład Wielunia) i stanowi konkretną zachętę, dzięki czemu edukuje i motywuje do segregowania odpadów.

 Czy jest to możliwe w Polsce?

 Z naszych informacji wynika, że w ramach ruchu miejskiego Rzeszów Smart City powstał pomysł, by w mieście tym była możliwość wymiany plastikowych butelek lub puszek na bilety komunikacji miejskiej bądź doładowanie kart miejskich w automatach. Projekt jest we wstępnej fazie, trwają rozmowy z ewentualnymi partnerami, którzy mieliby w tym przedsięwzięciu partycypować. Koszt tego typu automatów jest bowiem bardzo wysoki.


..."

 

________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Smart-automaty-w-ktorych-mozna-wymienic-pusta-butelke-na-bilet-6023.html