This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / "System monitoringu i zarządzania energią" - warsztaty

"System monitoringu i zarządzania energią" - warsztaty

Szanowni Państwo - Administratorzy obiektów i budynków będących własnością miasta Katowice. Nawiązując do wcześniejszych ustaleń chciałem Państwa serdecznie zaprosić na warsztaty związane z wprowadzaniem faktur do „Internetowego systemu monitoringu i zarządzania energią”, które odbędą się 27 i 28 stycznia 2011 r. w godz. 10.00 - 12.00, w Zespole Szkół Ekonomicznych im Wojciecha KORFANTEGO w Katowicach, ul. Raciborska 3, 40-074 Katowice w sali nr 15 (I piętro).
Kiedy 2011-01-27 10:00 do
2011-01-28 12:00
Gdzie Katowice, Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Raciborska 3
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Dzięki uprzejmości Dyrekcji ZSE warsztaty zorganizowane zostaną na szkolnej pracowni komputerowej (2 osoby przy jednym stanowisku komputerowym). W trakcie trwania warsztatów udostępnione zostaną Państwu loginy i hasła dla obiektów, będzie możliwa weryfikacja i uzupełnienie danych o budynkach oraz możliwość konsultacji dotyczących wpisywanych do systemu faktur za nośniki energii oraz wodę i ścieki.

Na warsztaty proszę o przygotowanie:

 1. ostatnich kserokopii faktur za nośniki energii oraz wodę i ścieki z okresu rozliczeniowego 2010 r. (lub jeżeli są, to nowe za 2011 r.),
 2. liczbę użytkowników:
   • dla szkół, przedszkoli, żłobków: dzieci, uczniowie,
   • dla szpitali: ilość łóżek,
   • dla pozostałych obiektów: oszacowana średnia ilość osób „z zewnątrz” które znajdowały się w budynku w ciągu dnia,
 3. liczba personelu (ilość osób zatrudnionych w budynku),
 4. powierzchnia*,
 5. kubatura*,
 6. liczba budynków pod jednym identyfikatorem (adresem),
 7. rok budowy (jeżeli kilka budynków to rok budowy najstarszego),
 8. ilość kondygnacji (jeżeli kilka budynków to ilość kondygnacji dla najwyższego),
 9. liczba mieszkań (jeżeli są),
 10. powierzchnia mieszkań,
 11. orientacyjny harmonogram pracy – otwarcia obiektu (tydzień/rok) – w obiektach w których jest to możliwe,
 12. Wiem, że końcówka starego i początek nowego roku to czas intensywnej pracy a dla niektórych wypoczynku, w związku z powyższym w przypadku braku czasu, lub kiedy w tym okresie planują Państwo urlop, loginy i hasła prześlę drogą elektroniczną a na ewentualne szkolenie zapraszam, po uprzednim umówieniu się, do mojego biura mieszczącego się w Katowicach na ul. Warszawskiej 4 (II p. pok. 231).

  Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w pracowni komputerowej, analogicznie do ostatniej formy rejestracji, uprzejmie proszę o wybranie dogodnego dla Państwa terminu i powiadomienie o nim telefonicznie lub mailowo (tel 032 25 93 822, daniel.wolny@katowice.eu). Przy rejestracji proszę o pamiętaniu swojego identyfikatora obiektu a przy rejestracji mailowej proszę o podawanie także zwrotnego nr telefonu.

   
  W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji.
   
  Pozdrawiam
   
  Daniel WOLNY
   

  *Ważna informacja

   

  Przy weryfikacji danych proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na powierzchnię i kubaturę budynku !

   

  Powierzchnia i kubatura budynku wykorzystywana do generowania wskaźników porównawczych dla obiektów odniesiona jest do pomieszczeń ogrzewanych.

  Powierzchnia ogrzewana w [m2]. W różnego rodzaju dokumentacjach powinna być ona podana (można też przyjmować powierzchnię użytkową + komunikacji – jeśli są wyszczególnione). Jeżeli w dokumentacji podana jest „powierzchnia budynku” proszę się zastanowić czy dotyczy ona tylko pomieszczeń ogrzewanych?

  Kubatura ogrzewana w [m3]. Tu niestety bardzo często dokumentacja jej nie wskazuje a występujące opisy „kubatura budynku” oznacza jego kubaturę liczoną od zewnątrz. Podając kubaturę ogrzewaną budynku proszę zastanowić się czy średnia wysokość Państwa budynku - uwzględniając w uproszczeniu aule, sale gimnastyczne itp.

  hśr = (Kubatura ogrzewana / Powierzchnia ogrzewana) [m]

  jest zgodna z rzeczywistą wysokością pomieszczeń?