This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Tauron Ciepło przez 10 lat będzie kupował ciepło z EC Będzin

Tauron Ciepło przez 10 lat będzie kupował ciepło z EC Będzin

Tauron Ciepło zawarł 19 grudnia br. dziesięcioletnią umowę (na lata 2016-2026) z Elektrociepłownią Będzin na odbiór ciepła. Porozumienie o wartości blisko 441 mln zł to kontynuacja dotychczasowej współpracy pomiędzy spółkami.

- Wyższe bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców Sosnowca oraz rozwój rynku ciepłowniczego na tym obszarze - to główne korzyści wynikające z umowy - zapewnia Tauron.

Umowa z Elektrociepłownią Będzin jest kolejnym tego typu zobowiązaniem współpracy w zakresie zwiększenia zamówienia ciepła u zewnętrznego dostawcy. We wrześniu 2013 r. Tauron Ciepło podpisał taką umowę z Elektrociepłownią Chorzów Elcho, zapewniając bezpieczeństwo i ciągłość dostaw mieszkańcom Katowic, Chorzowa, Świętochłowic i Siemianowic Śląskich.

- Ten projekt to kolejny krok prowadzący do zabezpieczenia odpowiednich mocy wytwórczych w konurbacji śląsko-dąbrowskiej. W ten sposób Grupa Tauron konsekwentnie realizuje strategię biznesową i wynikający z niej plan zapewnienia dostaw energii, w tym ciepła. Długoterminowa współpraca pozwoli na rozwój rynku ciepłowniczego w regionie i przyniesie wymierne korzyści Tauron Ciepło. Zapewni spółce odpowiednią jakość i bezpieczeństwo dostaw ciepła do klientów, pozwoli na zoptymalizowanie wykorzystania infrastruktury wytwórczej i przesyłowej i da możliwość zapewnienia dostaw ciepła do nowych klientów - mówi Joanna Schmid, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia.

..."

__________________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://www.wnp.pl/wiadomosci/214400.html