This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Tobiszowski: Polska chce współpracować z Wielką Brytanią przy budowie morskich farm wiatrowych

Tobiszowski: Polska chce współpracować z Wielką Brytanią przy budowie morskich farm wiatrowych

Polska chce czerpać z brytyjskich doświadczeń przy rozwoju morskich farm wiatrowych – powiedział wiceminister energii, Grzegorz Tobiszowski na konferencji prasowej po zakończeniu polsko – brytyjskiego seminarium dotyczącego morskiej energetyki wiatrowej.

Tobiszowski podkreślił, że spotkanie miało charakter konsultacyjny i służyło podzieleniu się doświadczeniami przy rozwoju morskich farm wiatrowych. – Ministerstwo ma plany dotyczące inwestycji na Bałtyku, dlatego to spotkanie było dla nas cenne. Tylko do 2024 roku mamy w planie zainstalować 14 GW mocy, a do 2030 roku ma to być już 30 GW. Obecnie Wielka Brytania ma 8 GW mocy w morskiej energetyce wiatrowej, co czyni ten kraj światowym liderem w branży – przypomniał Tobiszowski.

Dodał, że zgodnie z Polityką Energetyczną  Polski do 2040 roku, do 2027 roku w naszym kraju mają powstać pierwsze inwestycje offshorowe, a do 2040 roku ma być zainstalowanych 10 GW w morskich farmach wiatrowych. Dlatego doświadczenia i współpraca ze stroną brytyjską są dla nas bardzo ważne. – Mam nadzieje, że będzie to początek współpracy. Pracujemy także nad założeniami aktów prawnych, które umożliwią rozwój offshore’u w Polsce. Istotne są dla nas brytyjskie doświadczenia w tej kwestii – dodał minister.

..."

___________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://biznesalert.pl/polska-wielka-brytania-morskie-farmy-wiatrowe/?fbclid=IwAR2m2AGDLfktNu0P5RJo0AtRc87jkQnp_vs8CZut91ubq4ziliF8I9ViGm4