This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / VII Konferencja Ekoenergetyczna w Gliwicach

VII Konferencja Ekoenergetyczna w Gliwicach

Kiedy 2010-05-27 11:00 do
2010-05-28 17:00
Gdzie Gliwice, Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej, ul. Konarskiego 18 B
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal


Instytut Techniki Cieplnej oraz Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów Politechniki Śląskiej jak również Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii zorganizują w dniach 27-28 maja 2010 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej Gliwicach VII konferencję ekoenergetyczną pt. „Aktywizacja gminy za pomocą innowacyjnej energetyki rozproszonej”.

 Konferencja jest kontynuacją wcześniej organizowanych w Rybniku seminariów na temat komunalnej polityki ekoenergetycznej. Przeznaczona jest ona dla pracowników zatrudnionych w urzędach gmin, producentów i dystrybutorów energii elektrycznej i ciepła, wytwórców i dystrybutorów urządzeń dla ekoenergetyki komunalno-bytowej, a także pracowników zakładów oczyszczania i zagospodarowania odpadów, przedstawicieli biznesu oraz projektantów, naukowców i studentów.

itc_logo    iesu_logo    fewe_logo

W trakcie konferencji zostanie omówiony problem aktywizacji gminy, możliwej do uzyskania w wyniku wdrożenia zaawansowanych technologii energetyki rozproszonej i wykorzystania lokalnych zasobów wiejskich i miejskich. Rezultaty konferencji będą mogły być użyteczne przy opracowywaniu perspektywicznych planów rozwoju gmin, a zwłaszcza wykorzystane do tworzenia programów wyborczych w wyborach do władz samorządowych 2010 r. Ponadto dadzą możliwości realizacji zobowiązań wynikających z pakietu energetyczno-klimatycznego (3x20) w strategicznych działaniach przedsiębiorstw korporacyjnych.

Pierwszy dzień spotkania, poświęcony będzie prezentacji poglądów dotyczących innowacyjnych technik energetyki rozproszonej, dyskusji na temat możliwości pozyskania środków, zasad zarządzania obiektami komunalnymi oraz wpływowi energetyki na rozwój społeczno-gospodarczej gmin. Powyższe problemy zaprezentowane zostaną w ramach wygłoszonych referatów plenarnych oraz przedstawione na posterach.
Przewiduje się, że drugi dzień będzie miał charakter warsztatowy, w którym zaplanowano wyjazdy do Gminy Gierałtowice, zapoznanie się z budynkami Grupy Euro-Centrum w  Katowicach oraz zwiedzanie laboratoriów Politechniki Śląskiej.

Myślą przewodnią będą prezentacje zrealizowanych przedsięwzięć z zakresu energetyki rozproszonej ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii.

Udział w planowanej konferencji jest bezpłatny. W ramach spotkania uczestnicy otrzymają komplet materiałów konferencyjnych, w których zawarte będą streszczenia przedstawionych referatów i prezentacji.

ADRESY DO KORESPONDENCJI I KONTAKTU Z ORGANIZATORAMI


KOMITET ORGANIZACYJNY KONFERENCJI
„AKTYWIZACJA GMINY ZA POMOCĄ INNOWACYJNEJ ENERGETYKI
ROZPROSZONEJ”


INSTYTUT TECHNIKI CIEPLNEJ
ul. Konarskiego 22, 44-100 Gliwice
Tel. +48 32 237 26 50, fax +48 32 237 28 72
e-mail: joanna.sas@polsl.pl, katarzyna.widziewicz@polsl.pl

INSTYTUT ELEKTROENERGETYKI I STEROWANIA UKŁADÓW
ul. Krzywoustego 2, 44-100 Gliwice

FUNDACJA NA RZECZ EFEKTYWNEGO WYKORZYSTANIA ENERGII
ul. Rymera 3/4,40-048 Katowice
e-mail: a.bogusz@fewe.pl