VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Podczas trzydniowego kongresu odbędą się liczne cykle dyskusyjne podzielone na panele tematyczne dotyczące innowacyjnych narzędzi wspierających rozwój firm, miast i regionów w obszarze ochrony środowiska, zdrowia, energetyki, transportu, marketingu i komunikacji cyfrowej.
W czasie trzech dni Kongresu równocześnie odbywać się będą Targi Biznesu Expo. Na powierzchni 5300 m2 pojawi się 110 wystawców oraz 6000 uczestników, którzy w strefach: prezentacji, eksperta, networkingu oraz stoisk wystawienniczych będą prezentować produkty i usługi dla sektora małych i średnich przedsiębiorców.
Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu jest „Technologie, Człowiek, Odpowiedzialność”. W związku z powyższym w programie kongresu organizatorzy przygotowali m.in. panele dyskusyjne dotyczące zanieczyszczenia powietrza, zrównoważonego transportu, branży paliwowo – energetycznej, gospodarki odpadami.
Polska bez smogu to temat panelu dyskusyjnego, którego przedmiotem będą działania przedsiębiorców na rzecz poprawy jakości powietrza takich jak współpraca w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, jak również propozycje programów z NFOŚ mających na celu podnoszenie efektywności energetycznej. Moderatorzy będą również podnosić problem „niskiej emisji” budynków komunalnych oraz sposobu rozwiązania problemu przez miasta.
Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii to panel dotyczący zrównoważonego transportu i jego wpływu na wzrost jakości życia mieszkańców. Jednym z poruszanych tematów będzie elektryfikacja transportu publicznego, jak również współdzielona mobilność czyli zmiany nawyków podróżowania przez mieszkańców aglomeracji miejskich.
W ostatnim dniu kongresu będzie można uczestniczyć m.in. w panelu dotyczącym gospodarki odpadami oraz wytwarzania energii elektrycznej. Moderatorzy przybliżą koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym w oparciu o przykłady europejskich systemów gospodarowania odpadami, jak również przedstawią planowane zmiany prawne i systemowe w gospodarce odpadami w Polsce. W jakim kierunku powinna iść dywersyfikacja wytwarzania energii energetycznej w Polsce, jaka jest przyszłość energetyki opartej o odnawialne źródła energii i energetykę rozproszoną. To niektóre zagadnienia jakie będą poruszane w panelu dotyczącym Branży paliwowo – enrgetycznej.
______________________________________________________________________________
Więcej informacji na stronie: http://ekmsp.eu