This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Więcej pieniędzy na dopłaty do kolektorów

Więcej pieniędzy na dopłaty do kolektorów

Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( NFOŚiGW) zadecydował o zwiększeniu o 150 mln zł programu dopłat do kredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych.

Program dopłaty do kredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych został ogłoszony NFOŚiGW przez w czerwcu 2010 roku. Na dopłaty przeznaczono 300 mln zł do wykorzystania w latach 2010-2015.

- W ciągu dwóch lat beneficjenci złożyli w bankach przeszło 25 tys. wniosków na kwotę dopłaty przekraczającą 160 mln zł. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba składanych wniosków o wypłatę dotacji. Przy utrzymującym się tak dużym zainteresowaniu, zaplanowany budżet zostałby wyczerpany na początku 2013 roku - poinformował NFOŚiGW.

W konsekwencji NFOŚiGW podjął decyzję o zwiększeniu środków przeznaczonych na program dopłaty do kredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych o 150 mln zł, co oznacza, że teraz wartość programu to 450 mln zł. Kredyty z dotacją NFOŚiGW będą udzielane do roku 2014, natomiast wypłata dotacji potrwa do końca 2015 roku.

_______________________________________________________________________________________

źródło: http://www.wnp.pl/wiadomosci/174849.html