This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Wielki zwrot w Tauronie. Spółka stawia na OZE!

Wielki zwrot w Tauronie. Spółka stawia na OZE!

Spółka energetyczna Tauron ogłosiła nową strategię dla całej grupy. Są w niej zawarte ambitne plany związane z produkcją energii elektrycznej ze źródeł nisko- i zeroemisyjnych, w tym farm fotowoltaicznych i elektrowni wiatrowych. Zapowiadana jest też stopniowa rezygnacja z energii węglowej.

Grupa Tauron nie raz spotykała się z krytyką wywołaną małym udziałem odnawialnych źródeł energii w swoim miksie wytwórczym. Pomimo, że od 2004 r. ma swoją wyspecjalizowaną spółkę działającą w sektorze OZE, czyli Tauron Ekoenergia (dawniej Jeleniogórskie Elektrownie Wodne Sp. z o.o), na przestrzeni ostatnich lat nie została zrealizowana żadna inwestycja w alternatywną energetykę. Za to poważne nakłady przeznaczano na sektor węglowy, zarówno wytwórczy jak i wydobywczy.

Widoczne to było w oficjalnych danych publikowanych przez spółkę. W roku 2018 Tauron Wytwarzanie wyprodukował łącznie 16,21 TWh energii elektrycznej, jednak tylko 0,97 TWh z tej liczby stanowiła energia pozyskana ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że OZE w miksie Tauronu stanowi zaledwie niecałe 6%. Udział ten w liczbach względnych obniży się jeszcze bardziej, gdy Grupa uruchomi nowy blok węglowy w Elektrowni Jaworzno III o mocy 910 MW.

..."

______________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://swiatoze.pl/wielki-zwrot-w-tauronie-spolka-stawia-na-oze/?fbclid=IwAR2qbw9g3R8Q-dDbO_tkS3s-GW--uVKDMr2FBcjmMcoOmH3kmOC5lc8QryQ