This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Wielkie otwarcie budynku pasywnego

Wielkie otwarcie budynku pasywnego

28 lutego 2014 r. miało miejsce wielkie wydarzenie, które z pewnością zapisze się na kartach historii Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Równo w południe w Katowicach na Ligockiej 103 oficjalnie otwarty został pierwszy budynek pasywny, w którym nauka i biznes połączą się na dobre!

Budynek Euro-Centrum Parku Naukowo-Technologicznego to przykład „energetycznego perpetuum mobile”, wyposażonego w innowacyjne technologie zasilane źródłami energii odnawialnej. To sprawia, iż pod względem zużycia energii budynek ten jest osiem razy bardziej wydajny niż tradycyjne obiekty, a do ogrzewania pomieszczeń zużywa zaledwie 15kWh/m2/rocznie.

I choć budynek uwagę przykuł już wcześniej, kiedy to w maju 2013 roku otrzymał nagrodę Green Building, przyznawaną przez Komisję Europejską dla najbardziej ekologicznych obiektów w Europie, to dziś niewątpliwie stał się głównym obiektem zainteresowań wśród mediów, świata nauki i biznesu.

Przeszklone atrium w centrum obiektu, które zwiększa dopływ światła dziennego w budynku, zgromadziło dziś prawie 200 osób. Wśród nich znalazły się osobistości szczególne, takie jak: Tomasz Tomczykiewicz – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Adam Zdziebło – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Leszek Piechota – Senator RP, Andrzej Gościniak - Przewodniczący Sejmiku, Arkadiusz Chęciński – Członek Zarządu Województwa Śląskiego i Piotr Uszok - Prezydent Miasta Katowice.

..."

_________________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://www.euro-centrum.com.pl/news/pokaz/459/wielkie-otwarcie-budynku-pasywnego!