This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Wody Polskie zainwestują w produkcję OZE

Wody Polskie zainwestują w produkcję OZE

Na początku kwietnia Wody Polskie przedstawią program rozwoju energetyki odnawialnej opartej o elektrownie wodne – poinformował prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Wtedy też ma zostać uruchomiona elektrownia wodna Świnna Poręba – dodał.

Prezes Wód Polskich poinformował w rozmowie z PAP, że przedsiębiorstwo przeprowadziło analizę dotyczącą możliwości uzyskania dodatkowych dochodów. „Z tych analiz wyszło nam ewidentnie, że powinniśmy skupić się na produkcji energii. Jest to taki obszar, który potencjalnie przyniesie nam największe zyski” – dodał.

 Wyjaśnił, że w kwietniu przedsiębiorstwo ogłosi program rozwoju produkcji zielonej energii w oparciu o elektrownie wodne. „Zainaugurujemy to poprzez pełne uruchomienie produkcji elektorowi Świnna Poręba. Wygraliśmy tam zieloną aukcję, były próbne rozruchy. Trzeba dokonać jeszcze pewnych prac i na początku kwietnia zainaugurujemy pracę tej elektrowni. Jednocześnie zaprezentujemy to, co zamierzamy, a plany mamy dość duże” – wskazał.

Chodzi o elektrownię na Skawie o mocy 4,61 MW z planowaną produkcją roczną ok. 16 GWh. Szef Wód Polskich zwrócił uwagę, że przedsiębiorstwo pod swoim zarządem ma bardzo dużo stopni wodnych, które nie są zagospodarowane. „Mamy zinwentaryzowane, gdzie (stawianie elektrowni wodnych – PAP) się najbardziej opłaca” – dodał. Przyznał, że osobną kwestią jest znalezienie finansowania takich inwestycji przez Wody Polskie.

..."

________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://biznesalert.pl/wody-polskie-oze/ fbclid=IwAR0VUaKd86t3gfsQMbAuSMFCaBRoBkmmLLue2xtyWer_QgmP5K-cyi_z3Yo