This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Wszystkie budynki będą musiały być o niemal zerowym zużyciu energii

Wszystkie budynki będą musiały być o niemal zerowym zużyciu energii

 

wnp_logo

"...

Do czerwca 2011 r. Polska musi przedstawić Komisji Europejskiej plany zwiększania liczby budynków "prawie zeroenergetycznych", tak by w roku 2020 wszystkie nowe budynki osiągnęły ten standard - mówi Maria Dreger, menedżer ds. norm i standardów w Rockwool Polska, ekspert Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego w sprawie charakterystyki energetycznej budynków mówi, że do 31 grudnia 2020 wszystkie nowe budynki mają być o niemal zerowym zużyciu energii. W dyrektywie nie określono jednak co to znaczy "budynek o niemal zerowym zużyciu energii".

- Pojęcie "budynek o niemal zerowym zużyciu energii" jest nieostre, co wynika z dwóch czynników. Żeby coś precyzyjnie zdefiniować wpierw trzeba to uzgodnić, a jeśli jest się w grupie 27 krajów Unii Europejskiej mających różne doświadczenia i metody określania charakterystyki energetycznej budynków i różne priorytety w ramach polityki energetyczno-klimatycznej, to pojawia się pewien problem. Dyrektywa określa ogólny cel i pewne ramy, a poszczególne kraje mogą w to wpisywać własne potrzeby i doświadczenia. Zanim nastąpi uzgodnienie jednej definicji minie jeszcze kilka lat. Obecnie najważniejsze jest, by w oczekiwaniu na uzgodnienia, nie zaprzestawać działań, zbliżających do celu.

..."

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem zamieszczonym na stronie:
http://www.wnp.pl/wiadomosci/wszystkie-budynki-beda-musialy-byc-o-niemal-zerowym-zuzyciu-energii,127857_1_0_0_0_0.html