This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Zacieśnienie polsko-japońskiej współpracy w zakresie czystych technologii węglowych

Zacieśnienie polsko-japońskiej współpracy w zakresie czystych technologii węglowych

Wiceminister energii Tomasz Dąbrowski wziął udział w zorganizowanym przez Ministerstwo Energii, Ministerstwo Handlu i Przemysłu Japonii, Japońskie Centrum Energetyki Węglowej oraz Agencję do Spraw Rozwoju Nowych Technologii Energetycznych i Przemysłowych IV Polsko-Japońskim Seminarium Czystego Węgla, które odbyło się 15 lutego 2019 roku w Warszawie.

Przed uroczystym otwarciem seminarium wiceminister Tomasz Dąbrowski i zastępca komisarza w Ministerstwie Handlu i Przemysłu Japonii Atsushi Taketani podpisali Memorandum o Współpracy w zakresie Czystych Technologii Węglowych.

– Mam nadzieję, że będzie to kolejny krok w zacieśnianiu kontaktów, nie tylko dyplomatycznych między naszymi krajami – powiedział wiceminister Dąbrowski. – W tym roku obchodzona jest setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, zatem kolejna edycja Seminarium, a szczególnie podpisanie Memorandum idealnie wpisuje się w obchody okrągłej rocznicy – dodał.

Memorandum określa ramy polsko-japońskiej współpracy w zakresie rozwoju i promowania czystych technologii węglowych ze szczególnym uwzględnieniem gazyfikowania węgla.

..."

_________________________________________________________________

Więcej na stronie: http://katowice.energiaisrodowisko.pl/biezace-wydarzenia/portal_factory/News%20Item/news_item.2019-02-21.6165382459/edit