This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Zielone obligacje - elastyczne finansowanie projektów samorządowych

Zielone obligacje - elastyczne finansowanie projektów samorządowych

Wiele potrzeb, zbyt mało środków na ich sfinansowanie? Odpowiedzią mogą być zielone obligacje. Leszek Kąsek z Deloitte wskazuje, czym charakteryzuje się ten instrument finansowy i dla jakich projektów jest dedykowany. Podkreśla walor partycypacji społeczności lokalnych w projektach samorządowych.

Wsparcie GOZ może być ważnym obszarem interwencji publicznej w ochronie środowiska. Jeśli weźmiemy pod uwagę regulacje środowiskowe, zobowiązania w stopniowym osiąganiu unijnych poziomów recyklingu, to jest to rzeczywiście duży wielosektorowy temat. Patrząc rynkowo, także w odniesieniu do GOZ, obowiązuje zasada, że w gospodarce firmy i konsumenci szukają swoich szans na osiągnięcie zysku. Najlepiej zapowiadająca się idea wtedy zostanie wdrożona, jeśli będą dobre regulacje wspierające rozwój przedsiębiorczości w danym obszarze. Rząd może zatem stymulować jedno i drugie – ochronę środowiska i rozwój przedsiębiorczości.

..."

___________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/zielone-obligacje-finansowanie-projektow-samorzadowych-6634.html?fbclid=IwAR0IEq8u5-zgrOZy0_01wDfyzbQmsc8u46rSZVlst915yhOeLqxsrQtmGZk