This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Zrobiło się ciemno i dron szukał smogu w Katowicach. Z pomocą kamery termowizyjnej

Zrobiło się ciemno i dron szukał smogu w Katowicach. Z pomocą kamery termowizyjnej

Zrobiło się ciemno i dron szukał smogu w Katowicach. Z pomocą kamery termowizyjnej – ta umożliwia dostrzeżenie w prosty sposób, który z kominów emituje ciepło. Tym samym łatwo można wytypować kominy do sprawdzenia i następnie przeprowadzić wieczorną kontrolę palenisk.

Ta nowatorska metoda przenosi pomiary zanieczyszczeń na nieosiągalny do tej pory poziom, umożliwiając kontrolę palenisk nawet w warunkach nocnych – mówi Zbigniew Gorol z firmy Flytronic. – W dalszym ciągu staramy się rozwijać nasze technologie, aby oferować usługi najwyższej jakości dedykowane dla miast – dodaje.

Nie jest wykluczone, że od przyszłego sezonu grzewczego, wieczorne kontrole staną się normą w Katowicach.

Pracujemy nad możliwością wykonywania lotów po zmroku w przyszłym sezonie grzewczym. W czasie prowadzenia nalotów przeprowadziliśmy testy terenowe nowej generacji sensorów odpowiedzialnych za wykrywanie pieców w których istnieje prawdopodobieństwo spalania nielegalnych paliw i odpadów – poinformowała katowicka straż miejska.

..."

____________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://www.infokatowice.pl/2019/04/15/zrobilo-sie-ciemno-i-dron-szukal-smogu-w-katowicach-z-pomoca-kamery-termowizyjnej/