This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Dni Energii Miasta Katowice / I Dni Energii Miasta Katowice

I Dni Energii Miasta Katowice

I Dni Energii Miasta Katowice już za nami :-) W dniach 18 i 19 września 2015 r. dopisała pogoda i prawie wszystko wyszło właśnie tak, jak zostało zaplanowane. Już zaczynamy myśleć w jakiej formie i z jakimi atrakcjami spotkamy się z Państwem w przyszłym roku.

I Dni Energii_2 

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad organizacją imprezy edukacyjnej ukierunkowanej na sprawy związane z poprawą efektywności energetycznej i ochroną powietrza.

Polem do nabywania doświadczeń w tym zakresie jest realizowany przez Urząd Miasta Katowice, we współpracy z Lasami Państwowymi i innymi Partnerami rodzinny piknik leśny „Ekoodpowiedzialnie”, który w tym roku miał swoją 3 edycję.

Organizacja Dni Energii wynika przede wszystkim ze zobowiązań jakich podjęło się miasto Katowice poprzez przyjęcie w październiku 2014 r. Uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie przyjęcia "Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice". Obecnie jest to najważniejszy dokument strategiczny dotyczący działań mających na celu rozwój gospodarczo-społeczny miasta Katowice do 2030 roku, następujący bez wzrostu zapotrzebowania na energię końcową.

W Planie oprócz działań wprost zmniejszających zużycie i emisje zanieczyszczeń w sektorze handlu i usług, mieszkalnictwa, transportu, obiektów użyteczności publicznej i oświetlenia, znajdują się też działania edukujące, dla mieszkańców ze wszystkich grup wiekowych, w tym w zakresie oszczędzania energii. Działania te są niezbędnym filarem do uzyskania wyznaczonego celu, ponieważ bez świadomego działania i wsparcia katowiczan założone w naszym Planie efekty nie zostaną osiągnięte.

Głównym celem Dni Energii jest edukacja i promocja pozytywnych zachowań, które ułatwiać mogą codzienne podejmowanie małych i większych decyzji dotyczących użytkowania nośników energii. Organizacja takiej imprezy wpisuje się w kształtowanie wizerunku naszego Miasta jako nowoczesnego, przyjaznego mieszkańcom i stanowiącego wzór dla otaczających je ośrodków miejskich. 

Wybór atrakcji przygotowanych podczas tegorocznej edycji był bardzo duży i uważamy, że każdy z odwiedzających nas gości znalazł coś interesującego dla siebie.

Bardzo dziękujemy wszystkim Partnerom i "Bratnim Duszom", które przyczyniły się do współorganizacji "I Dni Energii Miasta Katowice".

 

"Organizatorzy"

 Galeria zdjęć:

  Wiatrak.JPG 

Prezentacja: 

 Prezentacja DE 2015 


http://fundacjaarka.pl/aktualnosci/1-dni-energii-miasta-katowice

http://comtv.pl/i-dni-energii-miasta-katowice,1997,nws.html

http://radioem.pl/doc/2709388.Elektrownia-cytrynowa

http://katowice.gosc.pl/gal/spis/2709394.Dni-Energii

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,13850,Katowickie-Dni-Energii-.html#.VgGnw9Ltmkp

http://www.strefabiznesu.dziennikzachodni.pl/galeria/dni-energii-w-katowicach-i-debata-budownictwo-jak-element-rozwoju-gospodarczego-woj-slaskiego-zdjecie-2

 

Plakat:

DE 2015 PLAKAT.jpg

Program:

PLAKAT DE 2015