This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Dni Energii Miasta Katowice / IV Dni Energii Miasta Katowice

IV Dni Energii Miasta Katowice

IV dni energii już za nami. Pomimo niekorzystnej prognozy pogody, którą w ostatnich dniach zapowiadali synoptycy aura dopisała. W centralnym punkcie miasta licznie zgromadzili się mieszkańcy Katowic, którzy mogli współuczestniczyć w różnego rodzaju eventach i pokazach przygotowanych przez wystawców.

 

  IV DE 

 

W tym roku IV dni energii rozpoczęły się konferencją „Black to green” w MCK Katowice. W dwóch równocześnie odbywających się konferencjach dla samorządowców oraz dla uczniów szkół średnich odbyły się wykłady dotyczące zmian klimatu oraz szczytu klimatycznego COP 24. W panelu przeznaczonym dla katowickich szkół średnich odbyły się konkursowe prezentacje pt. „Co możemy zrobić dla klimatu”. Zwycięzcą rywalizacji zostali uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. Gratulujemy!

>>>>>Program seminarium dla samorządów<<<<< 

>>>>>Program dla szkół średnich<<<<<

 ŚTZN  

 >>>>>Plakat<<<<<

>>>>>Program dzień II<<<<<

Drugi dzień IV dni energii to impreza otwarta na katowickim rynku, w którym uczestnicy mogli liczyć na wiele atrakcji edukacyjnych i artystycznych, pokazy dotyczące energii, pokazy filmów, spotkania z ekspertami oraz bezpłatne wycieczki min. do oczyszczalni ścieków Gigablok, Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum czy Zakładu Wytwarzania Tauron Ciepło Katowice.

W ramach tegorocznej edycji dni energii Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oficjalnie otworzył Miejskie Centrum Energii, jest to pierwsza taka placówka w Polsce. W miejscu tym mieszkańcy Katowic będą mogli uzyskać min. informację dotyczące dostępnych dotacji na wymianę źródeł ciepła, jakie paliwa mogą być stosowane do ogrzewania domów, jak oszczędzać energie w gospodarstwach domowych. Będzie to również miejsce edukacji oraz przestrzeń wystawowa i warsztatowa.

 

 MCE 

 

Dziękujemy wszystkim wystawcom oraz organizatorowi zaplecza technicznego za tak przygotowaną i przeprowadzoną imprezę. Do zobaczenia za rok!


>>> GALERIA IV DNI ENERGII MIASTA KATOWICE <<<


Relacje filmowe:

comtv logo   

      

 

Relacje internetowe:

 

wnppl  

radio piekary 

Polskie radio katowice