This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Dobre praktyki / Projekty Urzędu Miasta Katowice / SEC-BENCH / Spotkanie projektowe SEC-BENCH w Katowicach, 29-30.11.2009 r.

Spotkanie projektowe SEC-BENCH w Katowicach, 29-30.11.2009 r.

W dniach 29-30.11.2009 r. w Katowicach w ramach realizacji projektu „SEC-BENCH”  zorganizowane zostało spotkanie robocze dotyczące pierwszych efektów realizacji projektu. Na warsztatach spotkało się 25 przedstawicieli z Norwegii, Grecji, Słowenii, Portugalii, Danii, Bułgarii, Włoch i Polski.

W pierwszym dniu spotkania odbyła się prezentacja doświadczeń polskich miast (Bielsko-Biała, Częstochowa, Katowice) biorących udział w projekcie w zakresie planowania energetycznego, zarządzania energią i benchmarkingu obiektów. Ponadto, Koordynatorzy poszczególnych części projektu przedstawili podstawowe problemy oraz stan zaawansowania prac.

bench 1

fot. Urząd Miasta Katowice

W drugim dniu w Urzędzie Miasta Katowice zorganizowane zostało spotkanie dotyczące omówienia dalszych działań związanych z realizacją projektu oraz przedstawiono nową inicjatywę prezentowania własnych osiągnięć z zakresu poprawy efektywności energetycznej za pomocą strony http://www.climateactionmap.org/. Po zakończeniu spotkania, część jego uczestników miało okazję zobaczyć dzielnicę Katowic Nikiszowiec oraz zapoznać się z najbardziej charakterystycznymi obiektami miasta.

bench 2

fot. Urząd Miasta Katowice