This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Jakość powietrza w Katowicach / Informowanie o jakości powietrza

Informowanie o jakości powietrza

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach od wielu lat w szeroki sposób informuje społeczeństwo o bieżącej i prognozowanej na kolejną dobę jakości powietrza.

Na stronie internetowej www.katowice.wios.gov.pl, w zakładce „Śląski Monitoring Powietrza” podawane są dane pochodzące z 18 automatycznych stacji monitoringu oraz z wyniki wykonanych analiz laboratoryjnych.

_____________________________________________ 

Strona internetowa WIOŚ w Katowicach:

  WIOS_LOGO

_____________________________________________ 

System monitoringu jakości powietrza:

 

System monitoringu

 _______________________________________________________________ 

 

Od 2011 roku, o godzinie 19:20, na antenie TVP Katowice w programie „Eko prognoza” emitowane są informacje o jakości powietrza i krótkoterminowa prognoza zanieczyszczeń na dzień następny.

Oprócz tego WIOŚ każdego dnia wysyła wiadomość do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego o przekroczeniu lub braku przekroczenia dopuszczalnych norm jakości powietrza. Dokumenty te są dostępne na stronie internetowej katowickiego WIOŚ oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dane dotyczące jakości powietrza wyświetlane są na tablicy znajdującej się na budynku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (zbieg ulicy Plebiscytowej i Jagiellońskiej).