This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Projekt MOLOC w Katowicach

Tym razem w Katowicach miała miejsce druga wizyta uczestników projektu MOLOC „Niskoemisyjna morfologia przestrzeni miejskiej. Nowe morfologie przestrzeni miejskiej, nowe systemy zarządzania, nowe wyzwania dla miast w obliczu transformacji do gospodarki niskoemisyjnej” dofinansowanego z programu Interreg Europa.

Projekt MOLOC w Katowicach - Czytaj dalej...

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację

Do końca 2019 roku 21 miejskich budynków czeka termomodernizacja warta 44,5 mln zł. Inwestycja zostanie wsparta przez fundusze unijne kwotą prawie 22,2 mln zł. 10 maja poinformował o tym Zarząd Województwa Śląskiego.

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację - Czytaj dalej...

Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie 2018

Miasto Katowice i Lasy Państwowe zapraszają na Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie, który odbędzie się w dniu 19 maja 2018r. na terenie Katowickiego Parku Leśnego (Dolina 3 Stawów).

Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie 2018 - Czytaj dalej...

XIV Forum Nowej Gospodarki

8 czerwca 2018 pod hasłem Śląskie w drodze na Szczyt Klimatyczny COP 24 w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się XIV Forum Nowej Gospodarki, w tym siódme organizowane na zlecenie Województwa Śląskiego. Tym razem przedstawiciele nauki, biznesu, administracji i organizacji społecznych będą rozmawiali o sprawiedliwej transformacji energetycznej dla województwa śląskiego. Obok warsztatów i dyskusji panelowych odbywać się będą międzynarodowe spotkania przedsiębiorców oraz popołudniowy rodzinny Piknik Nauki i Kultury. Piknikowy koncert będzie dedykowany akcji „Śląskie dzieciom z Aleppo”.

XIV Forum Nowej Gospodarki - Czytaj dalej...

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników

Kominiarze podsumowali sezon grzewczy i postanowili nagrodzić samorządy. Najwięcej nagród dostali urzędnicy i strażnicy z Katowic. Katowice są też pierwszym miastem, które na tak dużą skalę rozpoczęło walkę ze smogiem.

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Klastry energii

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 18 kwietnia 2018 r. w sali 104 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego przy ul Jordana 18 w Katowicach , ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Klastry energii - Czytaj dalej...

Europejski Kongres Gospodarczy - edycja X

Jubileuszowa edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego - odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy - edycja X - Czytaj dalej...

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. Trujesz? To zapłacisz

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. Trujesz? To zapłacisz

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. To sprzęt z iście wojskowym rodowodem i jak się okazało w trakcie pierwszych godzin testów w Katowicach bardzo potrzebny. Katowice wraz z Gliwicami oraz Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla oraz firmą Flytronic rozpoczęły testy drona, który ma pomóc walczyć ze smogiem. Jak? M.in. analizując skład chemiczny dymu wydobywającego się z kominów. Już dzięki urządzeniu wystawiono w Katowicach pierwszy mandat wysokości 500 zł.

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. Trujesz? To zapłacisz - Czytaj dalej...

565 mln zł wydadzą Katowice na walkę ze smogiem do 2030 roku

565 mln zł wydadzą Katowice na walkę ze smogiem do 2030 roku

565 mln zł wydadzą Katowice na inwestycje, których celem jest m.in. walka z niską emisją, do 2030 roku. To założenia nowej wersji Programu Gospodarki Niskoemisyjnej dla stolicy aglomeracji śląskiej.

565 mln zł wydadzą Katowice na walkę ze smogiem do 2030 roku - Czytaj dalej...

Obwieszczenie dotyczące odstąpienia od sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja

Obwieszczenie dotyczące odstąpienia od sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja

Zgodnie z art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017r. poz. 1405 ze zm.) Prezydent Miasta Katowice podaje do publicznej wiadomości informacje o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice – aktualizacja.

Obwieszczenie dotyczące odstąpienia od sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja - Czytaj dalej...

Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii w sprawie wprowadzenia norm jakości węgla

Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii w sprawie wprowadzenia norm jakości węgla

Mija rok od największego od lat epizodu smogowego w Polsce. Potrzebę rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza zauważył rząd, ale nie przełożyło się to na zdecydowane działania – do dzisiaj ministerstwo energii nie wprowadziło obiecanych norm jakości węgla. Właśnie w tej sprawie do ministra Krzysztofa Tchórzewskiego apeluje Greenpeace wraz z 24 samorządowcami z terenów najbardziej dotkniętych problemem smogu.

Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii w sprawie wprowadzenia norm jakości węgla - Czytaj dalej...

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja

Urząd Miasta Katowice przedstawia dokument pn.: „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja”

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 12 grudnia 2017 r. w siedzibie Głównego Instytutu Górnictwa przy Placu Gwarków 1 w Katowicach, ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Czytaj dalej...

Śląski Festiwal Nauki

Wydarzenie organizowane jest przez śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice. Naukowcy oraz popularyzatorzy nauki podzielą się innowacyjnymi wynikami badań oraz ich zastosowaniem w przemyśle i gospodarce.

Śląski Festiwal Nauki - Czytaj dalej...

Efektywność energetyczna dla samorządów - konferencja

Cykl regionalnych konferencji ma na celu zaprezentowanie przedstawicielom Jednostek Samorządu Terytorialnego nowoczesnych rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, OZE, gospodarki niskoemisyjnej, oraz Smart City.

Efektywność energetyczna dla samorządów - konferencja - Czytaj dalej...

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe - wyłożenie do publicznego wglądu

Na podstawie art. 19 ust. 8 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 220) Prezydent Miasta Katowice zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta Katowice”.

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe - wyłożenie do publicznego wglądu - Czytaj dalej...

Wasze pomysły na walkę ze smogiem. Przede wszystkim informować - konferencja

O tym, jak poprawić jakość powietrza, którym oddychamy, naukowcy, samorządowcy, lekarze i przedstawiciele straży miejskiej będą rozmawiać podczas konferencji "Śląskie bez smogu! Jak to zrobić?", która odbędzie się 15 listopada w Katowicach. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Wasze pomysły na walkę ze smogiem. Przede wszystkim informować - konferencja - Czytaj dalej...

Jesteśmy po dobrej stronie mocy

Jesteśmy po dobrej stronie mocy

Muzeum Śląskie w Katowicach gościło uczestników cyklu konferencji „Dobra Energia”, poświęconego promocji czystej energii i energooszczędnego budownictwa.

Jesteśmy po dobrej stronie mocy - Czytaj dalej...

Laureci ECO-MIASTO 2017 zostali wybrani - wśród nich miasto Katowice

W tegorocznej edycji ECO-MIASTO przyznano 12 nagród oraz 16 wyróżnień. Gdynia została laureatem aż w trzech kategoriach. Jury doceniło działania miasta na rzecz mobilności zrównoważonej, efektywności energetycznej budynków i gospodarki odpadami. Najwięcej tytułów laureata zdobyły miasta z województwa pomorskiego: Gdynia (trzy tytuły) i Kartuzy (jeden tytuł), a wyróżnień – miasta z województwa śląskiego (Jastrzębie-Zdrój, Kalety i Żory) i mazowieckiego (Mińsk Mazowiecki, Płońsk i Warszawa).

Laureci ECO-MIASTO 2017 zostali wybrani - wśród nich miasto Katowice - Czytaj dalej...

Katowice zwiększą dopłaty do zakupu węgla dla najuboższych

Katowice zwiększą dopłaty do zakupu węgla dla najuboższych

Katowice zwiększają dopłaty do zakupu węgla dla najuboższych mieszkańców z 450 do 900 zł. To odpowiedź miasta na uchwałę antysmogową.

Katowice zwiększą dopłaty do zakupu węgla dla najuboższych - Czytaj dalej...