Personal tools
You are here: Home Dla administratorów budynków
Document Actions

Dla administratorów budynków

by anna last modified 2011-09-27 10:29

 

Szanowni Państwo

Administratorzy obiektów i budynków będących własnością miasta Katowice

 

Uprzejmie proszę o bieżące uzupełnianie danych dotyczących zuzycia nosników wnwrgii i kosztów za rok 2011. W przypadku pojawienia się problemów proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

  

Poniżej znajdują się instrukcje obsługi systemu:

 

Obsługa systemu dla wprowadzania faktur w systemie uproszczonym  <<TUTAJ>>

Obsługa systemu dla wprowadzania faktur w systemie uproszczonym i zaawansowanym   <<TUTAJ>>

Proszę o zapoznanie się z instrukcją przed rozpoczęciem wprowadzania faktur.

 

Przypominam, że arkusze kalkulacyjne zawierające zestawienie danych za rok 2010 o zużyciu i kosztach nośników energii oraz wody, po zakończeniu pełnego roku rozliczeniowego, należy przesłać pod adres mailowy daniel.wolny@katowice.eu

 

W najbliższym czasie z uwagi na „rozruch” systemu proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

 

Po uporządkowaniu danych w systemie i wprowadzeniu przez WRM  danych do systemu  za rok 2010 poinformuję Państwa o szkoleniu związanym z generowaniem raportów i importowaniu z systemu interesujących dla Państwa informacji i danych.

Z poważaniem

Daniel WOLNY
 
tel.: (032) 25 93 822
daniel.wolny@katowice.eu
 

 

*Ważna informacja

 

Przy weryfikacji danych w systemie proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na powierzchnię i kubaturę budynku !

 

Powierzchnia i kubatura budynku wykorzystywana do generowania wskaźników porównawczych dla obiektów odniesiona jest do pomieszczeń ogrzewanych.

Powierzchnia ogrzewana w [m2]. W różnego rodzaju dokumentacjach powinna być ona podana (można też przyjmować powierzchnię użytkową + komunikacji – jeśli są wyszczególnione). Jeżeli w dokumentacji podana jest „powierzchnia budynku” proszę się zastanowić czy dotyczy ona tylko pomieszczeń ogrzewanych?

Kubatura ogrzewana w [m3]. Tu niestety bardzo często dokumentacja jej nie wskazuje a występujące opisy „kubatura budynku” oznacza jego kubaturę liczoną od zewnątrz. Podając kubaturę ogrzewaną budynku proszę zastanowić się czy średnia wysokość Państwa budynku - uwzględniając w uproszczeniu aule, sale gimnastyczne itp.

hśr = (Kubatura ogrzewana / Powierzchnia ogrzewana) [m]

jest zgodna z rzeczywistą wysokością pomieszczeń?