This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Bez Katowic nie ma Paryża – przed nami szczyt klimatyczny ONZ – COP24.

Bez Katowic nie ma Paryża – przed nami szczyt klimatyczny ONZ – COP24.

Już drugiego grudnia w Katowicach rozpocznie się globalny szczyt klimatyczny ONZ – COP24. To największe światowe forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

Najważniejszym celem tegorocznej konferencji jest ustalenie szczegółowych zasad wdrażania Porozumienia paryskiego zawartego w 2015 roku oraz podsumowanie skuteczności dotychczasowych działań podjętych w ramach tzw. Dialogu Talanoa. Szczyt potrwa blisko dwa tygodnie, a udział w nim zapowiedziało ponad 25 tysięcy uczestników.

Na początku grudnia w Katowicach rozpoczyna się 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – COP24. Polska trzeci raz jest gospodarzem szczytu, a po raz czwarty będzie przewodniczyć Konferencji Stron, w ramach globalnego procesu negocjacji klimatycznych. Prezydencję, w imieniu Polski, przejmie od Fidżi sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Michał Kurtyka, który w pierwszym dniu szczytu obejmie funkcję Prezydenta COP24. Prowadzenie globalnego szczytu klimatycznego jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym i prestiżowym. Rolą Polski jako gospodarza COP24 będzie stworzenie odpowiednich warunków i zapewnienie dobrej atmosfery, sprzyjającej wypracowaniu wspólnego stanowiska wszystkich Stron, co jest kluczowym celem konferencji.


..."

___________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: https://swiatoze.pl/bez-katowic-nie-ma-paryza-przed-nami-szczyt-klimatyczny-onz-cop24/?fbclid=IwAR39RCXFysx2NOf7jj4eV4cJ1R-4yFpv_YlFy-aDSKjYiWxhcYWPqNB610Q