This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Energooszczędne domy z dopłatą

Energooszczędne domy z dopłatą

Budując lub kupując mieszkanie albo dom o niskim zużyciu energii od przyszłego roku będzie można starać się w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dopłatę do kredytu - poinformował w środę rzecznik Funduszu Witold Maziarz.

"Zapowiadany przez Fundusz w maju program stał się faktem. Rada nadzorcza podjęła decyzję o uruchomieniu dopłat do kredytów na budowę lub zakup energooszczędnych budynków" - poinformował Maziarz.

Zaznaczył, że dopłata do budowy domu pasywnego wzrosła o 50 proc., wynosi - do 50 tys. zł. Natomiast do 30 tys. zł podniesiono dopłatę do domu energooszczędnego. Wzrosło także dofinansowanie do zakupu mieszkań w budynkach pasywnych - do 16 tys. zł, a w energooszczędnych - do 11 tys. zł brutto.

Maziarz dodał, że program startuje od przyszłego roku i będzie realizowany przez sześć lat (do 2018 roku).

NFOŚiGW chce wesprzeć indywidualnych inwestorów kwotą 300 mln zł, dofinansowując budowę lub zakup 12 tys. domów i mieszkań o niskim zapotrzebowaniu na energię.

Jak wyjaśnił rzecznik, dotacja kierowana jest do osób fizycznych budujących dom jednorodzinny lub kupujących dom lub mieszkanie od dewelopera, w tym również od spółdzielni mieszkaniowej.

"To trzecia oferta, poza dopłatami do zakupu kolektorów słonecznych oraz przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, którą Fundusz wspiera w ramach proekologicznych inwestycji osób fizycznych" - podkreślił Maziarz.

..."

______________________________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/,38798.html