This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Tańszy prąd dla konsumentów

Pod patronatem honorowym Urzędu Regulacji Energetyki, Federacja Konsumentów przeprowadza obecnie kampanię „Energia Razem”. Akcja ma na celu grupową zmianę sprzedawcy energii elektrycznej dla konsumentów.

Tańszy prąd dla konsumentów - Czytaj dalej...

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie

Jakość i stopień zanieczyszczenia powietrza w regionie można już sprawdzać nie tylko za pośrednictwem dostępnej strony internetowej „Systemu monitoringu jakości powietrza”.

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie - Czytaj dalej...

Konferencja - „Paliwa stałe w programach PONE w świetle tzw. Ustawy antysmogowej”

Celem konferencji jest prezentacja czystych technologii spalania paliw stałych w instalacjach małej mocy eksploatowanych w sektorze komunalno-bytowym jako kluczowych narzędzi technicznych poprawy jakości powietrza w źródłach rozproszonych w aspekcie strategii programów ograniczania niskiej emisji i programów gospodarki niskoemisyjnej.

Konferencja - „Paliwa stałe w programach PONE w świetle tzw. Ustawy antysmogowej” - Czytaj dalej...

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE

Doniesienia o zanieczyszczeniu powietrza we Włoszech są alarmujące. Przekroczyło ono alarmowy poziom wynoszący 75 mikrogramów na metr sześcienny. W Polsce ten poziom zanieczyszczenia nie budzi niepokoju władz, ponieważ polski poziom alarmowania ustalono na poziomie czterokrotnie wyższym - 300 μ/m3 - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE - Czytaj dalej...

"EKOSONDA" w Katowicach

"EKOSONDA" w Katowicach

Ostatni z odcinków programu "EKOSONDA" z dnia 08.12.2015 r. realizowanego przez TVP Katowice, dotyczyła problemów związanych z ograniczeniem niskiej emisji.

"EKOSONDA" w Katowicach - Czytaj dalej...

11-te „Choinki Nadziei” w Katowicach

W poniedziałek 23 listopada o godz. 12.00 na Rynku przed Urzędem Miasta Katowice Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe startują z 11-tą ogólnopolską akcją „Choinki Nadziei”. Pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.

11-te „Choinki Nadziei” w Katowicach - Czytaj dalej...

Seminarium "Współpraca samorządów lokalnych i energetyki zawodowej na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego”

Uprzejmie informujemy, iż w dn. 26 listopada 2015 r. (czwartek) odbędzie się organizowane przez Izbę Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Polska Sieć "Energie Cities" seminarium pn. "Współpraca samorządów lokalnych i energetyki zawodowej na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego”.

Seminarium "Współpraca samorządów lokalnych i energetyki zawodowej na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego” - Czytaj dalej...

Konkurs "OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ Z ECOGATOREM"

Jesteś uczniem szkoły gimnazjalnej lub średniej? Interesujesz się ekologicznym stylem życia? Chcesz oszczędzać energię i być eko? Weź udział w naszym konkursie!

Konkurs "OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ Z ECOGATOREM" - Czytaj dalej...

Konferencja „Partnerstwo publiczno – prywatne, jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego”

„Partnerstwo publiczno – prywatne, jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego” to temat konferencji, która odbędzie się w Katowicach 25 listopada pod patronatem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Konferencja „Partnerstwo publiczno – prywatne, jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego” - Czytaj dalej...

NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych

NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych

NFOŚiGW wykształci w ramach projektu doradztwa energetycznego ok. 2 tys. gminnych doradców. Do ich zadań będzie należała pomoc przy realizacji planów gospodarki niskoemisyjnej (PGN) i planów działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAP).

NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych - Czytaj dalej...

Wspólny zakup się opłaca!

Wspólny zakup się opłaca!

29 samorządów i 202 samorządowe jednostki z naszego regionu kupi po raz kolejny wspólnie prąd. Porozumienie w tej sprawie podpisali już w czerwcu w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach włodarze śląskich i zagłębiowskich miast, powiatów i gmin oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego. Rozstrzygnięty został właśnie przetarg, w wyniku którego spółka Tauron dostarczy śląskim miastom 445 GWh energii elektrycznej. Oszczędności z tego tytułu dla uczestników wspólnego zakupu to łącznie 11 mln złotych !

Wspólny zakup się opłaca! - Czytaj dalej...

11 Dzień Czystego Powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze.

11 Dzień Czystego Powietrza - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Wsparcie doradcze Gmin

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 02 grudnia 2015 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono ostatnie w 2015 r. posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Wsparcie doradcze Gmin - Czytaj dalej...

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze?

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze?

Medialny i polityczny szum wokół niskiej emisji nie poprawił jakości powietrza w Polsce; wciąż daleko nam do unijnych norm. Jednym ze sposobów na poprawę sytuacji może być rozwój ciepłownictwa.

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze? - Czytaj dalej...

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach

- Złożyliśmy do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego budynku, w ramach kompleksu GPP Business Park, jako "plus energetyczny, demonstracyjny budynek biurowy" - mówi wnp.pl Mirosław Czarnik, prezes zarządu Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP) w Katowicach.

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach - Czytaj dalej...

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

"Zawsze, kiedy rozpoczyna się okres grzewczy – my, kominiarze, otrzymujemy wiele sygnałów o nieprawidłowym funkcjonowaniu przepływowych podgrzewaczy wody (tzw. junkersów), kotłów i pieców grzewczych oraz wentylacji w mieszkaniach."

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego - Czytaj dalej...

Zaopatrzenie w energię nie stanowi problemu

Zaopatrzenie w energię nie stanowi problemu

Miło nam poinformować, że w 79 wydaniu "Przeglądu energetycznego", wydawanego przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska, zamieszczony został wywiad z Kierownikiem Referatu Zarządzania Energią Urzędu Miasta Katowice.

Zaopatrzenie w energię nie stanowi problemu - Czytaj dalej...

WFOŚ i GW w Katowicach zaprasza do skorzystania z usług Doradców energetycznych!

WFOŚ i GW w Katowicach zaprasza do skorzystania z usług Doradców energetycznych!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - partnerem w projekcie pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

WFOŚ i GW w Katowicach zaprasza do skorzystania z usług Doradców energetycznych! - Czytaj dalej...

Forum "Energia w Gminie"

Energia w Gminie to ogólnopolski program spotkań branżowych skierowany do przedstawicieli władz lokalnych: burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji. Program obejmuje tematy dotyczące OZE, polityki energetycznej oraz poszanowania energii. Tegoroczne edycje, którym towarzyszyć będzie „Kampania Niska Emisja”, szczególną uwagę poświęcą jakości powietrza, którym oddychamy oraz sposobom na ograniczanie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery.

Forum "Energia w Gminie" - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Narodowy Program Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 28 października 2015 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Narodowy Program Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej - Czytaj dalej...