This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

"Budownictwo jako element rozwoju gospodarczego województwa śląskiego" - debata ekspercka

Zapraszamy 18 września do udziału w debacie eksperckiej na temat budownictwa i zielonych technologii na Śląsku, w której udział wezmą przedstawiciele administracji samorządowej, biznesu związanego z budownictwem i świata nauki.

"Budownictwo jako element rozwoju gospodarczego województwa śląskiego" - debata ekspercka - Czytaj dalej...

"Ważna Misja - Zdrowa Emisja" - wystawa prac fotograficznych

„Poznajmy emitentów pozytywnej energii” był to ogólnopolski konkurs fotograficzny realizowany w ramach projektu „Ważna Misja – Zdrowa Emisja” przez magazyn o zdrowym stylu życia „Moda na Zdrowie” oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

"Ważna Misja - Zdrowa Emisja" - wystawa prac fotograficznych - Czytaj dalej...

Konkurs dla uczniów szkół średnich uczestniczących w "I Dniach Energii Miasta Katowice"

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich uczestniczących w seminarium organizowanym w ramach "I Dni Energii Miasta Katowice" do do uczestnictwa w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Katowice oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii w Katowicach.

Konkurs dla uczniów szkół średnich uczestniczących w "I Dniach Energii Miasta Katowice" - Czytaj dalej...

Szkolenie dla MŚP - "Opłacalność działań związanych z poprawą efektywności energetycznej"

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu dla przedstawicieli Małych i Średnich Przedsiębiorstw z terenu miasta Katowice dotyczącego określania opłacalności działań związanych z poprawą efektywności energetycznej, które organizowane jest w ramach „I Dni Energii Miasta Katowice”.

Szkolenie dla MŚP - "Opłacalność działań związanych z poprawą efektywności energetycznej" - Czytaj dalej...

Autobus energetyczny w Katowicach

W dniach 10 -11 sierpnia 2015 r. na Rynku w Katowicach odbędzie się kampania pn. „Autobus Energetyczny” organizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. W tych dniach w godzinach 9.00-17.00 będzie można wejść do autobusu energetycznego w którym eksperci KAPE prezentować będą różne ciekawostki i udzielać porad w zakresie efektywności energetycznej. Autobus jest otwarty dla wszystkich. Autobus jest wyposażony w modele, tablice, makiety prezentujące rozwiązania w zakresie efektywności energetyczne

Autobus energetyczny w Katowicach - Czytaj dalej...

"Ważna Misja Zdrowa Emisja" - konkurs fotograficzny

Czyste powietrze to bezcenny dar dla naszego zdrowia. Niestety w dzisiejszych czasach powietrze, którym oddychamy, coraz częściej nam szkodzi. Niska emisja otacza nas w miastach i na wsi – często dzieje się tak z powodu niskiej społecznej świadomości. Pokaż nam, że przeciwdziałanie niskiej emisji jest Ci bliskie!

"Ważna Misja Zdrowa Emisja" - konkurs fotograficzny - Czytaj dalej...

"I Dni Energii Miasta Katowice"

Katowice jako jedno z pierwszych miast w Polsce opracowało i wdraża "Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice" (PGN). Podstawowym zadaniem PGN jest identyfikacja i co ważniejsze realizacja działań, które skutecznie ograniczą zużycie energii oraz zmniejszą emisję zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do atmosfery.

"I Dni Energii Miasta Katowice" - Czytaj dalej...

Katowice na dobrej drodze do poprawy jakości powietrza

Katowice na dobrej drodze do poprawy jakości powietrza

Z kwoty 2,2 mld zł przeznaczonej na wdrażanie PGN-u do roku 2020, 700 mln zł wydadzą Katowice na działania związane z poprawą efektywności energetycznej i ochroną powietrza – zapowiedział podczas konferencji Eco-Miasto Daniel Wolny z UM Katowice.

Katowice na dobrej drodze do poprawy jakości powietrza - Czytaj dalej...

Konferencja "Efektywność energetyczna jako instrument obniżania rachunków samorządów oraz poprawy jakości środowiska"

Konsekwentnie po raz drugi Ambasada Francji w Polsce i jej partnerzy organizują konkurs ECO-MIASTO, który wyróżnia najbardziej aktywne polskie samorządy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Ta inicjatywa obejmuje również cykl seminariów tematycznych, sprzyjających wymianie dobrych praktyk między francuskimi i polskimi samorządami lokalnymi, nawiązywaniu współpracy partnerskiej z myślą o udziale w projektach europejskich oraz realizacji konkretnych działań, które poprawią jakość życia mieszkańców.

Konferencja "Efektywność energetyczna jako instrument obniżania rachunków samorządów oraz poprawy jakości środowiska" - Czytaj dalej...

III Leśny Piknik Rodzinny - EKOODPOWIEDZIALNIE

Jak zrobić baterię z cytryny? Do którego szpitala trafiają chore wiewiórki i dziki? Czy samochody służą ekologii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na uczestników Leśnego Pikniku Rodzinnego – EKOODPOWIEDZIALNIE, który od 13 do 14 czerwca będzie się odbywał w Katowickim Parku Leśnym. Wstęp wolny.

III Leśny Piknik Rodzinny - EKOODPOWIEDZIALNIE - Czytaj dalej...

NFOŚiGW będzie wspierać termodernizację prywatnych domów

NFOŚiGW będzie wspierać termodernizację prywatnych domów

NFOŚiGW chce w tym roku uruchomić program termomodernizacyjny, skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych - poinformowała prezes Funduszu Małgorzata Skucha. Wstępnie proponowany budżet programu może wynieść ok. 300 mln zł.

NFOŚiGW będzie wspierać termodernizację prywatnych domów - Czytaj dalej...

WFOŚiGW Katowice: 81 samorządów dostanie pieniądze na niską emisję

WFOŚiGW Katowice: 81 samorządów dostanie pieniądze na niską emisję

Trwają konsultacje dotyczące wyjątkowej w skali kraju umowy między Ministerstwem Gospodarki a WFOŚiGW w Katowicach na finansowanie walki z niską emisją. Chodzi o ponad 3 mld zł, z których skorzystać może 81 samorządów.

WFOŚiGW Katowice: 81 samorządów dostanie pieniądze na niską emisję - Czytaj dalej...

"VIII Forum Nowej Gospodarki"

12 czerwca 2015 roku w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się kolejna VIII edycja Forum Nowej Gospodarki, czwarta realizowana na zlecenie województwa śląskiego. Tegorocznej edycji przewodził będzie temat rozwoju energetyki prosumenckiej i debata o nowej ustawie o OZE. W czasie wydarzenia odbędą się też polsko-niemieckie rozmowy z przedsiębiorcami obu tych krajów w ramach Giełdy Kooperacyjnej oraz rodzinny, plenerowy piknik dla mieszkańców!

"VIII Forum Nowej Gospodarki" - Czytaj dalej...

Tauron Ciepło inwestuje w nowe kotły w ZW Katowice

Tauron Ciepło inwestuje w nowe kotły w ZW Katowice

Tauron Ciepło realizuje inwestycję o wartości około 55 milionów złotych w Zakładzie Wytwarzania Katowice. Buduje tam trzy kotły olejowo-gazowe o mocy sumarycznej około 114 MWt. Inwestycja, która zostanie przekazana do eksploatacji z końcem 2015 roku, ma zapewnić klientom spółki bezpieczeństwo energetyczne i wysokiej jakości dostawy ciepła.

Tauron Ciepło inwestuje w nowe kotły w ZW Katowice - Czytaj dalej...

Ogólnopolski Kongres SMART – Inteligentne Miasta

Jaki wpływ na rozwój polskich miast będą miały inteligentne technologie i rozwiązania infrastrukturalne? Która aglomeracja w stopniu najbardziej zaawansowanym realizuje strategię smart city? Jakie znaczenie dla polityki rozwoju regionalnego ma koncepcja inteligentnego miasta? Z jakich dobrych praktyk w rozwoju miast niemieckich, szwedzkich i norweskich Polska powinna korzystać? Tego będzie można dowiedzieć się 28 maja w Katowicach na Ogólnopolskim Kongresie Smart – Inteligentne Miasta.

Ogólnopolski Kongres SMART – Inteligentne Miasta - Czytaj dalej...

"VII Śląskie Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości"

Śląska Izba Budownictwa wraz z Polską Izbą Ekologii, Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa oraz Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa O/Katowice serdecznie zapraszają na konferencję: "VII ŚLĄSKIE FORUM INWESTYCJI, BUDOWNICTWA, NIERUCHOMOŚCI" w dniach 10 – 11 czerwca 2015 r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przy ul. Rolnej 43

"VII Śląskie Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości" - Czytaj dalej...

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Czytaj dalej...

Konsultacje społeczne POŚ dla województwa śląskiego

Do 22 maja 2015 roku można zgłaszać uwagi do projektu „Programu Ochrony Środowiska dla Województwa Śląskiego do roku 2019 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2024” oraz prognozy jego oddziaływania na środowisko.

Konsultacje społeczne POŚ dla województwa śląskiego - Czytaj dalej...

NIK: Efekty energooszczędnych inwestycji w budynkach publicznych mogłyby być większe

NIK: Efekty energooszczędnych inwestycji w budynkach publicznych mogłyby być większe

- Inwestycje energooszczędne w budynkach użyteczności publicznej spełniają swoje zadanie. Jednak efekty ekologiczne inwestycji mogłyby być większe - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli.

NIK: Efekty energooszczędnych inwestycji w budynkach publicznych mogłyby być większe - Czytaj dalej...

Ustawa o OZE weszła w życie

Ustawa o OZE weszła w życie

Dzięki ustawie Polska ma wypełnić unijne przepisy dot. udziału energii ze źródeł odnawialnych w finalnym zużyciu energii. Już wiadomo, że ustawa będzie nowelizowana.

Ustawa o OZE weszła w życie - Czytaj dalej...