This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej na dzień 24 października 2018 r. godz.11.00 w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Czytaj dalej...

Spotkanie branżowe ws. energii i klimatu w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu branżowym pt. "Polityka klimatyczno-energetyczna. Perspektywy dla województwa śląskiego"

Spotkanie branżowe ws. energii i klimatu w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum - Czytaj dalej...

"W podróży do czystego powietrza"

"W podróży do czystego powietrza"

11 października Kontenery Śląskie wyruszają w kolejną podróż. Tym razem znajdą się w nich punkty informacyjne nt. czystego powietrza. Oprócz tego 15 października w stolicy regionu pojawi się nietypowy tramwaj.

"W podróży do czystego powietrza" - Czytaj dalej...

Ekolaur Polskiej Izby Ekologii za „Politykę Miasta Katowice w działaniach na rzecz ochrony środowiska”.

Ekolaur Polskiej Izby Ekologii za „Politykę Miasta Katowice w działaniach na rzecz ochrony środowiska”.

W Kinoteatrze RIALTO w Katowicach zgromadzili się przedstawiciele biznesu, świata nauki i polityki by podsumować kolejną 17. edycję Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii. Uroczysta Gala odbyła się 9 października br.

Ekolaur Polskiej Izby Ekologii za „Politykę Miasta Katowice w działaniach na rzecz ochrony środowiska”. - Czytaj dalej...

Plan adaptacji miasta Katowice do zmian klimatu do roku 2030 - wyłożenie do publicznego wglądu

Plan adaptacji miasta Katowice do zmian klimatu do roku 2030 - wyłożenie do publicznego wglądu

Na podstawie art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017 r. poz. 1405 z późn. zm.) Prezydent Miasta Katowice podaje do publicznej wiadomości, co następuje:

Plan adaptacji miasta Katowice do zmian klimatu do roku 2030 - wyłożenie do publicznego wglądu - Czytaj dalej...

Nowe oświetlenie w Katowicach – będzie bardziej ekologicznie i bezpiecznie

Nowe oświetlenie w Katowicach – będzie bardziej ekologicznie i bezpiecznie

W Katowicach zakończyła się największa w ostatnich latach kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego. W miejsce starych, zużytych opraw świetlnych, przystosowanych do tzw. oświetlenia sodowego, które charakteryzuje się wysoką energochłonnością, zostało zainstalowanych 1594 nowych opraw świetlnych wraz z nowoczesnym oświetleniem typu LED. Częścią tej inwestycji było także wdrożenie instalacji systemu sterowania światłem i inteligentnej integracji służącej do zarządzania oświetleniem.

Nowe oświetlenie w Katowicach – będzie bardziej ekologicznie i bezpiecznie - Czytaj dalej...

Katowickie Centrum Edukacji Ekologicznej już otwarte

Katowickie Centrum Edukacji Ekologicznej już otwarte

Przy Zespole Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach powstało Centrum Edukacji Ekologicznej. Centrum będzie otwarte codzienne od godz. 9.30 do 19.00.  Do ok. 14.00 będą mogły z niego korzystać szkoły i przedszkola, a po 15.00 wszyscy mieszkańcy Katowic. Cała inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych. Pieniądze pochodziły ze środków unijnych i budżetu miasta.

Katowickie Centrum Edukacji Ekologicznej już otwarte - Czytaj dalej...

Metropolitalna grupa zakupowa rozwiązana

Metropolitalna grupa zakupowa rozwiązana

Podczas dzisiejszego (3 października) spotkania reprezentanci podmiotów wchodzących w skład dotychczasowej grupy zakupowej podjęli decyzję o jej rozwiązaniu. Powodem są zbyt wysokie ceny energii - czytamy w komunikacie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Metropolitalna grupa zakupowa rozwiązana - Czytaj dalej...

Program "Czyste Powietrze" - Spotkanie w Katowicach

W związku z uruchomieniem programu "Czyste Powietrze", Ministerstwo Środowiska organizuje cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych, składających się z trzech bloków tematycznych.

Program "Czyste Powietrze" - Spotkanie w Katowicach - Czytaj dalej...

Miliardy na czyste powietrze

Miliardy na czyste powietrze

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze, którego celem jest kompleksowa walka ze zjawiskiem smogu. W ciągu najbliższych 10 lat na kompleksową termomodernizację domów jednorodzinnych i wymianę przestarzałych pieców w całym kraju zostanie przeznaczonych ponad 100 mld zł. Zainteresowane osoby mogą się już zgłaszać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Miliardy na czyste powietrze - Czytaj dalej...

Mieszkańcy dowiedzą się, jak wymienić piec i oszczędzać

Mieszkańcy dowiedzą się, jak wymienić piec i oszczędzać

W Katowicach otwarto Miejskie Centrum Energii. Mieszkańcy będą mogli tutaj zdobyć wiedzę na temat zmiany sposobu ogrzewania w mieszkaniach i tego, jak oszczędzać energię w codziennym życiu. Centrum ma współpracować z doradcami energetycznymi działającymi w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Mieszkańcy dowiedzą się, jak wymienić piec i oszczędzać - Czytaj dalej...

Katowice laureatem w konkursie Eco-Miasto

Katowice laureatem w konkursie Eco-Miasto

Już po raz czwarty redakcja Teraz Środowisko przyznała nagrodę za całokształt starań w zakresie zrównoważonego rozwoju jednej z gmin zgłoszonych do konkursu Eco-Miasto. Po Gdyni, Wrocławiu i Płońsku, laureatem zostały w tym roku Katowice.

Katowice laureatem w konkursie Eco-Miasto - Czytaj dalej...

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza

W Katowicach powstaje zaawansowany system monitoringu jakości powietrza w ramach europejskiego projektu AWAIR. W stolicy Śląska zainstalowanych zostanie 127 stacji pomiarowych oraz 154 ekrany prezentujące stężenia PM10, PM2.5, a także dane dotyczące wilgotności, temperatury i ciśnienia. Będzie to największy tego typu system w Polsce i jeden z nielicznych w Europie. Za projekt odpowiada konsorcjum firm Evertop i Beskid Instruments.

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza - Czytaj dalej...

Program czyste powietrze

Program czyste powietrze

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Program czyste powietrze - Czytaj dalej...

IV Dni Energii Miasta Katowice - wykłady w "Dobrym klimacie"

W sobotę 22 września zapraszamy do udziału w IV Dniach Energii Miasta Katowice. W ramach wydarzenia odbędą się w „Dobrym Klimacie” wykłady, warsztaty, konkursy i pokazy.

IV Dni Energii Miasta Katowice - wykłady w "Dobrym klimacie" - Czytaj dalej...

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 17 – 19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe spotkanie firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Wydarzenie skupia przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych oraz instytucji naukowo-badawczych, parlamentarzystów, władz rządowych i innych.

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Czytaj dalej...

Konferencja - ADAPTCITY

Konferencja - ADAPTCITY

W dniach 18 i 19 września w Warszawie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja pt.: Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu (konferencja ADAPTCITY).

Konferencja - ADAPTCITY - Czytaj dalej...

„Dobry Klimat” w Katowicach

W związku z nadchodzącym wydarzeniem jakim jest Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP24, które odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 r., w ostatni dzień wakacji otwarto pawilon edukacyjny "Dobry klimat".

„Dobry Klimat” w Katowicach - Czytaj dalej...

COP 24 – Katowice

W Katowicach od 3 -14 grudnia 2018 r. odbędzie się forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP 24). Będzie to 24 sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, 14 sesja Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1).

COP 24 – Katowice - Czytaj dalej...

IV Dni Energii Miasta Katowice

Jak dbać o klimat jednocześnie oszczędzając? Ile energii daje nam słońce? Dlaczego warto zwrócić uwagę na transport publiczny? W sobotę 22 września warto wziąć udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice. Przygotowano ciekawe warsztaty, konkursy i pokazy. Spotykajmy się o godzinie 11.00 na katowickim Rynku.

IV Dni Energii Miasta Katowice - Czytaj dalej...