This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
Kominiarze i Strażacy ramię w ramię ze Strażnikami Miejskimi

Kominiarze i Strażacy ramię w ramię ze Strażnikami Miejskimi

W CZWARTEK (11.02) W KATOWICACH ROZPOCZNĄ SIĘ WSPÓLNE KONTROLE STRAŻY MIEJSKIEJ I POŻARNEJ. NA PIERWSZY OGIEŃ PÓJDĄ LOKALE UŻYTKOWE NA JEDNEJ Z ULIC NA POGRANICZU DĄBRÓWKI MAŁEJ I BOGUCIC. SŁUŻBY BĘDĄ KONTROLOWAĆ M.IN. CZYM PALĄ W PIECU WŁAŚCICIELE I UŻYTKOWNICY LOKALI. Z KOLEI ZA TYDZIEŃ DO KONTROLI STRAŻNIKÓW DOŁĄCZĄ KOMINIARZE.

Kominiarze i Strażacy ramię w ramię ze Strażnikami Miejskimi - Czytaj dalej...

VI spotkanie Zespołu Roboczego PGN

VI spotkanie Zespołu Roboczego PGN

W dniu 13.01.2016 r. odbyło się VI posiedzenie Zespołu Roboczego odpowiedzialnego za wdrażanie i monitorowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice”.

VI spotkanie Zespołu Roboczego PGN - Czytaj dalej...

Loteria dla użytkowników aplikacji ecoGator!

Właśnie uruchomiliśmy loterię dla wszystkich użytkowników naszej bezpłatnej aplikacji ecoGator! Do wygrania jest jeden z trzech smartfonów FairPhone2, o wartości 520 euro każdy.

Loteria dla użytkowników aplikacji ecoGator! - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - "Ustawa antysmogowa"

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Uprzejmie informuję, że kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej Śląskiego Związku Gmin i Powiatów odbędzie się w dniu 10 lutego 2016 roku (czwartek) o godz. 10:00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jordana 18, IV piętro, sala 402. Będzie to posiedzenie łączone z posiedzeniem Komisji Ekologii Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - "Ustawa antysmogowa" - Czytaj dalej...

Tańszy prąd dla konsumentów

Pod patronatem honorowym Urzędu Regulacji Energetyki, Federacja Konsumentów przeprowadza obecnie kampanię „Energia Razem”. Akcja ma na celu grupową zmianę sprzedawcy energii elektrycznej dla konsumentów.

Tańszy prąd dla konsumentów - Czytaj dalej...

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie

Jakość i stopień zanieczyszczenia powietrza w regionie można już sprawdzać nie tylko za pośrednictwem dostępnej strony internetowej „Systemu monitoringu jakości powietrza”.

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie - Czytaj dalej...

Konferencja - „Paliwa stałe w programach PONE w świetle tzw. Ustawy antysmogowej”

Celem konferencji jest prezentacja czystych technologii spalania paliw stałych w instalacjach małej mocy eksploatowanych w sektorze komunalno-bytowym jako kluczowych narzędzi technicznych poprawy jakości powietrza w źródłach rozproszonych w aspekcie strategii programów ograniczania niskiej emisji i programów gospodarki niskoemisyjnej.

Konferencja - „Paliwa stałe w programach PONE w świetle tzw. Ustawy antysmogowej” - Czytaj dalej...

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE

Doniesienia o zanieczyszczeniu powietrza we Włoszech są alarmujące. Przekroczyło ono alarmowy poziom wynoszący 75 mikrogramów na metr sześcienny. W Polsce ten poziom zanieczyszczenia nie budzi niepokoju władz, ponieważ polski poziom alarmowania ustalono na poziomie czterokrotnie wyższym - 300 μ/m3 - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE - Czytaj dalej...

"EKOSONDA" w Katowicach

"EKOSONDA" w Katowicach

Ostatni z odcinków programu "EKOSONDA" z dnia 08.12.2015 r. realizowanego przez TVP Katowice, dotyczyła problemów związanych z ograniczeniem niskiej emisji.

"EKOSONDA" w Katowicach - Czytaj dalej...

11-te „Choinki Nadziei” w Katowicach

W poniedziałek 23 listopada o godz. 12.00 na Rynku przed Urzędem Miasta Katowice Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe startują z 11-tą ogólnopolską akcją „Choinki Nadziei”. Pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.

11-te „Choinki Nadziei” w Katowicach - Czytaj dalej...

Seminarium "Współpraca samorządów lokalnych i energetyki zawodowej na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego”

Uprzejmie informujemy, iż w dn. 26 listopada 2015 r. (czwartek) odbędzie się organizowane przez Izbę Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Polska Sieć "Energie Cities" seminarium pn. "Współpraca samorządów lokalnych i energetyki zawodowej na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego”.

Seminarium "Współpraca samorządów lokalnych i energetyki zawodowej na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego” - Czytaj dalej...

Konkurs "OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ Z ECOGATOREM"

Jesteś uczniem szkoły gimnazjalnej lub średniej? Interesujesz się ekologicznym stylem życia? Chcesz oszczędzać energię i być eko? Weź udział w naszym konkursie!

Konkurs "OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ Z ECOGATOREM" - Czytaj dalej...

Konferencja „Partnerstwo publiczno – prywatne, jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego”

„Partnerstwo publiczno – prywatne, jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego” to temat konferencji, która odbędzie się w Katowicach 25 listopada pod patronatem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Konferencja „Partnerstwo publiczno – prywatne, jako metoda finansowania zadań jednostek samorządu terytorialnego” - Czytaj dalej...

NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych

NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych

NFOŚiGW wykształci w ramach projektu doradztwa energetycznego ok. 2 tys. gminnych doradców. Do ich zadań będzie należała pomoc przy realizacji planów gospodarki niskoemisyjnej (PGN) i planów działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAP).

NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych - Czytaj dalej...

Wspólny zakup się opłaca!

Wspólny zakup się opłaca!

29 samorządów i 202 samorządowe jednostki z naszego regionu kupi po raz kolejny wspólnie prąd. Porozumienie w tej sprawie podpisali już w czerwcu w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach włodarze śląskich i zagłębiowskich miast, powiatów i gmin oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego. Rozstrzygnięty został właśnie przetarg, w wyniku którego spółka Tauron dostarczy śląskim miastom 445 GWh energii elektrycznej. Oszczędności z tego tytułu dla uczestników wspólnego zakupu to łącznie 11 mln złotych !

Wspólny zakup się opłaca! - Czytaj dalej...

11 Dzień Czystego Powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze.

11 Dzień Czystego Powietrza - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Wsparcie doradcze Gmin

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 02 grudnia 2015 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono ostatnie w 2015 r. posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Wsparcie doradcze Gmin - Czytaj dalej...

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze?

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze?

Medialny i polityczny szum wokół niskiej emisji nie poprawił jakości powietrza w Polsce; wciąż daleko nam do unijnych norm. Jednym ze sposobów na poprawę sytuacji może być rozwój ciepłownictwa.

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze? - Czytaj dalej...

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach

- Złożyliśmy do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego budynku, w ramach kompleksu GPP Business Park, jako "plus energetyczny, demonstracyjny budynek biurowy" - mówi wnp.pl Mirosław Czarnik, prezes zarządu Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP) w Katowicach.

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach - Czytaj dalej...

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

"Zawsze, kiedy rozpoczyna się okres grzewczy – my, kominiarze, otrzymujemy wiele sygnałów o nieprawidłowym funkcjonowaniu przepływowych podgrzewaczy wody (tzw. junkersów), kotłów i pieców grzewczych oraz wentylacji w mieszkaniach."

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego - Czytaj dalej...