This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
Wspólny zakup się opłaca!

Wspólny zakup się opłaca!

29 samorządów i 202 samorządowe jednostki z naszego regionu kupi po raz kolejny wspólnie prąd. Porozumienie w tej sprawie podpisali już w czerwcu w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach włodarze śląskich i zagłębiowskich miast, powiatów i gmin oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego. Rozstrzygnięty został właśnie przetarg, w wyniku którego spółka Tauron dostarczy śląskim miastom 445 GWh energii elektrycznej. Oszczędności z tego tytułu dla uczestników wspólnego zakupu to łącznie 11 mln złotych !

Wspólny zakup się opłaca! - Czytaj dalej...

11 Dzień Czystego Powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze.

11 Dzień Czystego Powietrza - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Wsparcie doradcze Gmin

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 02 grudnia 2015 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono ostatnie w 2015 r. posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Wsparcie doradcze Gmin - Czytaj dalej...

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze?

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze?

Medialny i polityczny szum wokół niskiej emisji nie poprawił jakości powietrza w Polsce; wciąż daleko nam do unijnych norm. Jednym ze sposobów na poprawę sytuacji może być rozwój ciepłownictwa.

Sieć, pył i medialny szum - jak oczyścić powietrze? - Czytaj dalej...

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach

- Złożyliśmy do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego budynku, w ramach kompleksu GPP Business Park, jako "plus energetyczny, demonstracyjny budynek biurowy" - mówi wnp.pl Mirosław Czarnik, prezes zarządu Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP) w Katowicach.

Budynek produkujący energię ma powstać w Katowicach - Czytaj dalej...

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

"Zawsze, kiedy rozpoczyna się okres grzewczy – my, kominiarze, otrzymujemy wiele sygnałów o nieprawidłowym funkcjonowaniu przepływowych podgrzewaczy wody (tzw. junkersów), kotłów i pieców grzewczych oraz wentylacji w mieszkaniach."

Apel Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego - Czytaj dalej...

Zaopatrzenie w energię nie stanowi problemu

Zaopatrzenie w energię nie stanowi problemu

Miło nam poinformować, że w 79 wydaniu "Przeglądu energetycznego", wydawanego przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska, zamieszczony został wywiad z Kierownikiem Referatu Zarządzania Energią Urzędu Miasta Katowice.

Zaopatrzenie w energię nie stanowi problemu - Czytaj dalej...

WFOŚ i GW w Katowicach zaprasza do skorzystania z usług Doradców energetycznych!

WFOŚ i GW w Katowicach zaprasza do skorzystania z usług Doradców energetycznych!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - partnerem w projekcie pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

WFOŚ i GW w Katowicach zaprasza do skorzystania z usług Doradców energetycznych! - Czytaj dalej...

Forum "Energia w Gminie"

Energia w Gminie to ogólnopolski program spotkań branżowych skierowany do przedstawicieli władz lokalnych: burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji. Program obejmuje tematy dotyczące OZE, polityki energetycznej oraz poszanowania energii. Tegoroczne edycje, którym towarzyszyć będzie „Kampania Niska Emisja”, szczególną uwagę poświęcą jakości powietrza, którym oddychamy oraz sposobom na ograniczanie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery.

Forum "Energia w Gminie" - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Narodowy Program Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 28 października 2015 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Narodowy Program Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej - Czytaj dalej...

Konferencja "Działania samorządów na rzecz ochrony powietrza i ograniczenia emisji zanieczyszczeń"

Górnośląski Związek Metropolitalny organizuje w dniu 8 października 2015 r. w Zabrzu VII konferencję z cyklu Od miasta do metropolii pt. „Działania samorządów na rzecz ochrony powietrza i ograniczenia emisji zanieczyszczeń”. Dyskusję objął patronatem Marszałek Województwa Śląskiego oraz Minister Środowiska. Konferencja współfinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

Konferencja "Działania samorządów na rzecz ochrony powietrza i ograniczenia emisji zanieczyszczeń" - Czytaj dalej...

Kolejny niskoenergetyczny obiekt w Katowicach

Kolejny niskoenergetyczny obiekt w Katowicach

W piątek 18 wrzesnia w związku z odbywającymi się po raz pierwszy „Dniami Energii Miasta Katowice” w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbyła się debata o energooszczędnym budownictwie na Śląsku organizowana wspólnie z Dziennikiem Zachodnim. Przy tej okazji doszło do ważnego dla Parku wydarzenia: otwarto kolejny niskoenergetyczny obiekt przy Ligockiej 103 oraz największą w Polsce badawczą instalację fotowoltaiczną.

Kolejny niskoenergetyczny obiekt w Katowicach - Czytaj dalej...

Jakość powietrza w Katowicach

Jakość powietrza w Katowicach

Każdego roku w okresie sezonu grzewczego (wrzesień - kwiecień) stacje monitorujące jakość powietrza w województwie śląskim wykazują przekraczanie dopuszczalnych norm, dotyczących pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 oraz benzo(α)pirenu.

Jakość powietrza w Katowicach - Czytaj dalej...

I Dni Energii Miasta Katowice już za nami :-)

I Dni Energii Miasta Katowice już za nami :-)

I Dni Energii Miasta Katowice już za nami :-) W dniach 18 i 19 września dopisała pogoda i prawie wszystko wyszło właśnie tak, jak zostało zaplanowane. Już zaczynamy myśleć w jakiej formie i z jakimi atrakcjami spotkamy się z Państwem w przyszłym roku.

I Dni Energii Miasta Katowice już za nami :-) - Czytaj dalej...

"Budownictwo jako element rozwoju gospodarczego województwa śląskiego" - debata ekspercka

Zapraszamy 18 września do udziału w debacie eksperckiej na temat budownictwa i zielonych technologii na Śląsku, w której udział wezmą przedstawiciele administracji samorządowej, biznesu związanego z budownictwem i świata nauki.

"Budownictwo jako element rozwoju gospodarczego województwa śląskiego" - debata ekspercka - Czytaj dalej...

"Ważna Misja - Zdrowa Emisja" - wystawa prac fotograficznych

„Poznajmy emitentów pozytywnej energii” był to ogólnopolski konkurs fotograficzny realizowany w ramach projektu „Ważna Misja – Zdrowa Emisja” przez magazyn o zdrowym stylu życia „Moda na Zdrowie” oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

"Ważna Misja - Zdrowa Emisja" - wystawa prac fotograficznych - Czytaj dalej...

Konkurs dla uczniów szkół średnich uczestniczących w "I Dniach Energii Miasta Katowice"

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich uczestniczących w seminarium organizowanym w ramach "I Dni Energii Miasta Katowice" do do uczestnictwa w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Katowice oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii w Katowicach.

Konkurs dla uczniów szkół średnich uczestniczących w "I Dniach Energii Miasta Katowice" - Czytaj dalej...

Szkolenie dla MŚP - "Opłacalność działań związanych z poprawą efektywności energetycznej"

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu dla przedstawicieli Małych i Średnich Przedsiębiorstw z terenu miasta Katowice dotyczącego określania opłacalności działań związanych z poprawą efektywności energetycznej, które organizowane jest w ramach „I Dni Energii Miasta Katowice”.

Szkolenie dla MŚP - "Opłacalność działań związanych z poprawą efektywności energetycznej" - Czytaj dalej...

Autobus energetyczny w Katowicach

W dniach 10 -11 sierpnia 2015 r. na Rynku w Katowicach odbędzie się kampania pn. „Autobus Energetyczny” organizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. W tych dniach w godzinach 9.00-17.00 będzie można wejść do autobusu energetycznego w którym eksperci KAPE prezentować będą różne ciekawostki i udzielać porad w zakresie efektywności energetycznej. Autobus jest otwarty dla wszystkich. Autobus jest wyposażony w modele, tablice, makiety prezentujące rozwiązania w zakresie efektywności energetyczne

Autobus energetyczny w Katowicach - Czytaj dalej...

"Ważna Misja Zdrowa Emisja" - konkurs fotograficzny

Czyste powietrze to bezcenny dar dla naszego zdrowia. Niestety w dzisiejszych czasach powietrze, którym oddychamy, coraz częściej nam szkodzi. Niska emisja otacza nas w miastach i na wsi – często dzieje się tak z powodu niskiej społecznej świadomości. Pokaż nam, że przeciwdziałanie niskiej emisji jest Ci bliskie!

"Ważna Misja Zdrowa Emisja" - konkurs fotograficzny - Czytaj dalej...