This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Ślaskie Forum Innowacji 2011

Śląskie Forum Innowacji 2011 w Katowicach dotyczyć będzie zagadnień związanych z przeobrażeniami gospodarczymi Śląska sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości w regionie. Promocja innowacyjności i gospodarki opartej na wiedzy wpływa na pobudzenie ekonomiczne i związane z tym powstawanie nowych, liczących się uczestników rynku.

Ślaskie Forum Innowacji 2011 - Czytaj dalej...

Finansowanie efektywności energetycznej

Finansowanie efektywności energetycznej

Duża skala projektów związanych z efektywnością energetyczną, sprawdzone na świecie metody zarządzania ryzykiem i raportowania oszczędności w tego typu przedsięwzięciach, wreszcie atrakcyjne propozycje formuł finansowania – to tematy spotkania dla przedstawicieli instytucji finansowych, które odbyło się we wtorek w Parku Euro-Centrum.

Finansowanie efektywności energetycznej - Czytaj dalej...

Katowicki Holding Węglowy laureatem konkursu „Eko-Firma”

Katowicki Holding Węglowy laureatem konkursu „Eko-Firma”

Prestiżowe miano „Eko-Firmy” jako podsumowanie konkursu „Od Eko-Samorządu do Eko-Społeczeństwa” odebrali we Wrocławiu przedstawiciele Katowickiego Holdingu Węglowego - poinformowała nettg.pl Urszula Mieszczak, główny specjalista ds. ochrony środowiska w tej spółce.

Katowicki Holding Węglowy laureatem konkursu „Eko-Firma” - Czytaj dalej...

Miasta inteligentnie wykorzystają energię?

Miasta inteligentnie wykorzystają energię?

Polskie miasta mogą podnieść efektywność użytkowania energii dzięki realizacji idei smart cities. - 3/4 zużycia energii i CO2 ma miejsce w europejskich miastach. Potrzebne było zidentyfikowanie głównych problemów, dotyczących niewłaściwego wykorzystania energii. Naszym celem jest stworzenie rynku dla miast. Wymiana doświadczeń pozwoli na znalezienie energooszczędnych rozwiązań - mówił Christoph Schoser, reprezentujący Komisję Europejską podczas panelu w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Miasta inteligentnie wykorzystają energię? - Czytaj dalej...

Ustawa o inteligentnych sieciach zwiększy rolę samorządów

Ustawa o inteligentnych sieciach zwiększy rolę samorządów

Ustawa o inteligentnych sieciach nałoży na samorządy obowiązek stworzenia planów zaopatrzenia w ciepło, energię i gaz - mówi Andrzej Czerwiński, poseł PO, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. energetyki.

Ustawa o inteligentnych sieciach zwiększy rolę samorządów - Czytaj dalej...

Targi Energetyki - Silesia Power Meeting

Expo Silesia zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „Inwestycje w polski sektor energetyczny ”, która odbędzie się 12 maja 2011 roku, w godzinach 9.00 – 16.00, towarzyszyć jej będą Targi Energetyczne Silesia Power Meeting pod patronatami Jerzego Buzka i Waldemara Pawlaka

Targi Energetyki - Silesia Power Meeting - Czytaj dalej...

"Aktywizacja gminy za pomocą innowacyjnej energetyki rozproszonej"

Instytut Techniki Cieplnej oraz Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów Politechniki Śląskiej jak również Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. „Aktywizacja gminy za pomocą innowacyjnej energetyki rozproszonej”, która odbędzie się w dniu 17 czerwca 2011 r.

"Aktywizacja gminy za pomocą innowacyjnej energetyki rozproszonej" - Czytaj dalej...

„Lokalna gospodarka energetyczna jako składowa zrównoważonej polityki miejskiej”

Miasto Częstochowa Partner Projektu CityRegion.Net „Rola miast w zintegrowanym rozwoju regionu” realizowanego w ramach Programu URBACT II współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej zaprasza na konferencję „Lokalna gospodarka energetyczna jako składowa zrównoważonej polityki miejskiej”

„Lokalna gospodarka energetyczna jako składowa zrównoważonej polityki miejskiej” - Czytaj dalej...

Prezydent podpisał ustawę o efektywności energetycznej

Prezydent podpisał ustawę o efektywności energetycznej

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o efektywności energetycznej - poinformowała w piątek prezydencka kancelaria.Ustawa o efektywności energetycznej ma poprawić wykorzystanie energii oraz promować innowacyjne technologie, które zmniejszają szkodliwe oddziaływanie sektora energetycznego na środowisko. Określa też zasady sporządzania audytów efektywności energetycznej.

Prezydent podpisał ustawę o efektywności energetycznej - Czytaj dalej...

Przetarg na biurowiec pasywny w Katowicach

Przetarg na biurowiec pasywny w Katowicach

12 kwietnia Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum otworzył postępowanie przetargowe na generalnego wykonawcę robót budowlanych związanych z nową siedzibą Parku - biurowcem pasywnym. Na przygotowanie oferty zainteresowane firmy mają czas do 25 maja.

Przetarg na biurowiec pasywny w Katowicach - Czytaj dalej...

"Energia do odzyskania" - film edukacyjny zrealizowany przez FEWE

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia 15 minutowego filmu zrealizowanego przez Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii w Katowicach pt. „Energia do odzyskania”.

"Energia do odzyskania" - film edukacyjny zrealizowany przez FEWE - Czytaj dalej...

Inteligentna energia w miastach

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 kwietnia 2011 r. (środa) w Katowicach (Hotel Diament Katowice, ul. Dyrekcyjna 9, Sala A) odbędzie się spotkanie - Inteligentna Energia w miastach - prezentacja instrumentów programu Inteligentna Energia Europa - skierowanych do jednostek publicznych, w tym samorządów lokalnych i regionalnych.

Inteligentna energia w miastach - Czytaj dalej...

Źródła finansowania projektów w obszarze energetyki, ochrony środowiska i innowacji w ramach dostępnych programów europejskich

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli zaprasza na seminarium - „Źródła finansowania projektów w obszarze energetyki, ochrony środowiska i innowacji w ramach dostępnych programów europejskich – Inteligentna Energia – Europa, Life+, ELENA, 7 Program Ramowy”

Źródła finansowania projektów w obszarze energetyki, ochrony środowiska i innowacji w ramach dostępnych programów europejskich - Czytaj dalej...

Konferencja "Śląskie! Inteligentne energetycznie"

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach pragnie zaprosić do udziału w Konferencji: „Śląskie! Inteligentne energetycznie”, która odbędzie się dnia 15 kwietnia 2011 r. o godz. 11.00 w Parku Naukowo - Technologicznym Euro- Centrum Sp. z o.o. w Katowicach przy ul. Ligockiej 103 ( budynek nr 3 ).

Konferencja "Śląskie! Inteligentne energetycznie" - Czytaj dalej...

Kredyty WFOŚiGW w Katowicach na "Dom energooszczędny"

Kredyty WFOŚiGW w Katowicach na "Dom energooszczędny"

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyraziła zgodę na uruchomienie pilotażowej bankowej linii kredytowej o nazwie „Dom energooszczędny’ przeznaczoną na kredyty związane z budową obiektów o małym zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Kredyty WFOŚiGW w Katowicach na "Dom energooszczędny" - Czytaj dalej...

Preferencyjne kredyty dla osób fizycznych na zadania ekologiczne

Preferencyjne kredyty dla osób fizycznych na zadania ekologiczne

24 marca w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano umowę w sprawie obsługi linii kredytowych finansowanych ze środków Funduszu na zadania proekologiczne w województwie śląskim.

Preferencyjne kredyty dla osób fizycznych na zadania ekologiczne - Czytaj dalej...

Energia w gminie - Energia, Gospodarka, Środowisko, PPP

Energia w gminie - pod tą nazwą odbędzie się II edycja samorządowego forum na temat praktycznych aspektów inwestycji w Odnawialne Źródła Energii. Forum odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia w Krakowie. „II FORUM OZE energiawgminie.pl” to dwudniowe moderowane panele i spotkania z zaproszonymi ekspertami w zakresie energii odnawialnej.

Energia w gminie - Energia, Gospodarka, Środowisko, PPP - Czytaj dalej...

Szkolny Konkurs Filmów Niepoważnych "Kawał energii"

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi Grupa Euro-Centrum zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w Szkolnym Konkursie Filmów Niepoważnych „Kawał energii”.

Szkolny Konkurs Filmów Niepoważnych "Kawał energii" - Czytaj dalej...

Administracja musi być efektywna energetycznie - inaczej będą kary

Administracja musi być efektywna energetycznie - inaczej będą kary

Jeśli Polska nie zechce oszczędzać energii w administracji publicznej narazi się na dotkliwe kary z Brukseli. Mogą one wynieść nawet kilkdziesiąt mln euro za rok - ostrzega Koalicja Klimatyczna.

Administracja musi być efektywna energetycznie - inaczej będą kary - Czytaj dalej...

"Energia do odzyskania" - film edukacyjny zrealizowany przez FEWE

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia 15 minutowego filmu zrealizowanego przez Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii w Katowicach pt. „Energia do odzyskania”.

"Energia do odzyskania" - film edukacyjny zrealizowany przez FEWE - Czytaj dalej...