This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / "Paliwa stałe w małej energetyce rozproszonej - stan aktualny i perspektywy"

"Paliwa stałe w małej energetyce rozproszonej - stan aktualny i perspektywy"

Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii w Katowicach zapraszają do wzięcia udziału w konferencji, która odbędzie się 27-28 września 2011 w sali 100B Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej (Gliwice, Konarskiego 18).
Kiedy 2011-09-27 14:00 do
2011-09-28 14:30
Gdzie Gliwice, ul. Konarskiego 18, sala 100B
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

W czasie konferencji zostanie przedstawiony stan aktualny i perspektywy wykorzystania paliw stałych w sektorze gospodarki komunalnej do produkcji „czystej” energii użytecznej w aspekcie ograniczenia emisji cząstek stałych, strategii CAFE czystego powietrza, ochrony klimatu i oszczędzania energii. Przedstawione zostaną perspektywy i możliwości techniczne spełnienia wymagań technologii BAT i Ekoproduktu, także mechanizmy wsparcia innowacyjnych przedsięwzięć MŚP. Ponadto zaprezentowany zostanie schemat zarządzania energetyką rozproszoną na poziomie samorządu terytorialnego, mechanizm finansowego wsparcia innowacyjnego rozwoju energetyki rozproszonej oraz monitorowania efektów na poziomie lokalnym.

 

logo_gliw

 

Konferencja jest skierowana do producentów paliw stałych - węgla i biomasy, producentów instalacji spalania paliw stałych małej mocy - kotłów c.o., pieców, ogrzewaczy pomieszczeń, kominków, instalacji kominowych i systemów oczyszczania spalin oraz producentów materiałów konstrukcyjnych ceramicznych i stalowych. Skierowana jest również do jednostek samorządu terytorialnego, państwowych jednostek zarządzających ochroną środowiska, służb kominiarskich, jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni i biur projektowych zajmujących się doradztwem w zakresie planowania energetycznego, przygotowania programów poprawy jakości powietrza i ograniczenia niskiej emisji oraz organizacji pozarządowych i fundacji zajmujących się szeroko pojętą edukacją ochrony środowiska.

Chętnych do uczestnictwa w konferencji zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego uczestnictwa i odesłanie go do 16 września mailem andrzej.szlek@polsl.pl T faxem (032 237 28 72) lub pocztą na adres:

Instytut Techniki Cieplnej

ul. Konarskiego 22

44-100 Gliwice

dopisek: Konferencja Małych Kotłów

_______________________________________________________________________________________

Udział w konferencji jest płatny. Szczegóły na stonie:

http://www.itc.polsl.pl/newitc/index.php?option=com_content&task=view&id=3386&Itemid=2370